Liga prvakov v nogometu
(6)
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3.2 od 9 glasov Ocenite to novico!
Pep Guardiola je drugi polčas tekme proti Liverpoolu spremljal s tribune in tudi na uvodni tekmi Lige prvakov v naslednji sezoni ne bo smel sedeti na klopi Cityja. Foto: EPA

Guardiola dve tekmi v Ligi prvakov ne bo smel voditi Manchester Cityja

Liverpool mora plačati 20.000 evrov kazni
4. junij 2018 ob 18:48
Nyon - MMC RTV SLO

Evropska nogometna zveza je Pepa Guardiolo kaznovala z dvema tekmama prepovedi vodenja ekipe, potem ko je zaradi protestiranja na drugi tekmi četrtfinala Lige prvakov dobil rdeči karton.

Trener Manchester Cityja je kazen dobil zaradi besnega protestiranja, ko so sodniki razveljavili drugi gol na povratni tekmi med Liverpoolom in Cityjem. Katalonec je dobil rdeči karton, zmotil pa ga je razveljavljen gol Leroya Saneja, ko bi City lahko vodil z 2:0. Žogo je nemški napadalec dobil od igralca Liverpoola Jamesa Milnerja, sodniki pa so dosodili neupravičeno prepovedan položaj. V drugem polčasu so izbranci Jürgena Kloppa zadeli dvakrat in City je obstal v četrtfinalu.

Uefa je kaznovala tudi Liverpool, ki bo moral odšteti 20.000 evrov zaradi napada navijačev na avtobus Cityja. Liverpoolovi navijači so ob prihodu avtobusa Manchester Cityja na Anfield vanj metali steklenice in pločevinke. Razbili so več stekel. Incident se je zgodil pred prvo četrtfinalno tekmo Lige prvakov. Poleg tega bo moral Liverpool odšteti še 9.000 evrov zaradi prižiganja pirotehničnih sredstev na drugi tekmi polfinala Lige prvakov proti Romi.