Pep Guardiola je drugi polčas tekme proti Liverpoolu spremljal s tribune in tudi na uvodni tekmi Lige prvakov v naslednji sezoni ne bo smel sedeti na klopi Cityja. Foto: EPA

Trener Manchester Cityja je kazen dobil zaradi besnega protestiranja, ko so sodniki razveljavili drugi gol na povratni tekmi med Liverpoolom in Cityjem. Katalonec je dobil rdeči karton, zmotil pa ga je razveljavljen gol Leroya Saneja, ko bi City lahko vodil z 2:0. Žogo je nemški napadalec dobil od igralca Liverpoola Jamesa Milnerja, sodniki pa so dosodili neupravičeno prepovedan položaj. V drugem polčasu so izbranci Jürgena Kloppa zadeli dvakrat in City je obstal v četrtfinalu.

Uefa je kaznovala tudi Liverpool, ki bo moral odšteti 20.000 evrov zaradi napada navijačev na avtobus Cityja. Liverpoolovi navijači so ob prihodu avtobusa Manchester Cityja na Anfield vanj metali steklenice in pločevinke. Razbili so več stekel. Incident se je zgodil pred prvo četrtfinalno tekmo Lige prvakov. Poleg tega bo moral Liverpool odšteti še 9.000 evrov zaradi prižiganja pirotehničnih sredstev na drugi tekmi polfinala Lige prvakov proti Romi.