Olimpija se je v Stožicah uspešno kosala s favorizirano azerbajdžansko ekipo. Po solidni predstavi so klonili v 75. minuti. Foto: BoBo
Ilija Stolica je debitiral na klopi Olimpije. Foto: BoBo

Žal mi je, da naša dobra igra ni bila nagrajena. Nasprotnikom je žal uspelo zadeti iz polpriložnosti. Žal mi je za moje fante, ki so na igrišču storili čisto vse. Mislim, da smo si zaslužili veliko več, toda to je bil šele prvi polčas. Lahko pričakujemo dobro tekmo v Bakuju. Mislim, da lahko pokažemo še več. Glede Issaha pa težko kaj rečem. Sodniki zdaj dajejo kartone samo za poskus udarca. Žal je šlo za nepremišljenost, ostali smo z desetimi igralci in tudi brez pomembnega igralca na drugi tekmi. Tudi on se zaveda, kaj je naredil.

Ilija Stolica, trener Olimpije
Olimpija evropsko sezono začela s porazom
Stolica po porazu: To je bil šele prvi polčas

Zmaji se niso ustrašili favoriziranih gostov – ti so v minuli sezoni igrali v skupinskem delu Lige prvakov in tudi letos imajo visoke cilje –, varovanci Ilije Stolice so imeli več priložnosti (razmerje v strelih 9:6 za Olimpijo, razmerja v strelih v okvir vrat 2:3 za Qarabag), po solidni predstavi večji del tekme pa so na koncu klonili.

Na tribunah Stožic se je kljub slabemu vremenu in ne najboljšemu terminu, saj se je istočasno v Moskvi začel tudi drugi polfinale svetovnega prvenstva, zbralo kakšnih 4.000 navijačev Olimpije.

Issah previsoko
Olimpija, ki je prvi dvoboj začela brez poškodovanega kapetana Branka Ilića, se ni ustrašila favorizirane ekipe, tekmo je začela podjetneje, v deveti minuti je strel Marka Putinčanina z roba kazenskega prostora ubranil vratar gostov. Najbliže zadetku so bili varovanci Ilije Stolice v 28. minuti – Rok Kronaveter je s peto sijajno podal Issahu Abassu, ta pa je iz ugodnega položaja streljal previsoko.

Qarabag se večino prvega polčasa ni približal golu domačih, edini gol v okvir vrat pa je vknjižila Olimpija.

Guerrier as Azerbajdžancev
Potek iz prvega dela se je nadaljeval tudi v drugem. Olimpija je imela terensko premoč, vendar preveč jalovo, na razmočenem igrišču pa domači nikakor niso našli zadnje poteze, s katero bi prišli do prednosti tudi pri golih.

Rok Kronaveter je imel v 60. minuti dve priložnosti in dva nevarna strela z roba kazenskega prostora, obakrat so žogo gostje odbili v kot.

Gostje so prvič resneje zapretili v 75. minuti, ko je rezervist Dani Quintana streljal z glavo z okoli 11 metrov, z obrambo se je izkazal Aljaž Ivačič. Nato je v 78. minuti dobro streljal Mahir Madatov, žoga je šla mimo vrat, azerbajdžanska ekipa je imela na voljo še strel iz kota. Quintana je poslal dober predložek, Wilde-Donald Guerrier pa se je najbolje znašel v kazenskem prostoru (0:1).

Možnosti za morebiten boljši izid pa so Ljubljančani pozneje zapravili kar sami, ko se je Issah po prekršku burno odzval, udaril tekmeca in v 86. minuti dobil rdeči karton. Gostje so v 91. minuti ostali brez Gare Garajeva, saj je prejel drugi rumeni karton.

V Baku po preobrat
Povratna tekma bo prihodnjo sredo. V 2. krogu Olimpijo ob morebitnem napredovanju čaka albanski Kukesi ali malteška Valletta, na prvi tekmi je bil izid izenačen (0:0). Če pa bodo Ljubljančani izpadli iz kvalifikacij za Ligo prvakov, jih v 2. krogu kvalifikacij za Evropsko ligo čaka severnoirski Crusaders, ki ga je Ludogorec ugnal kar s 7:0.

Spremenjena Olimpija
Ljubljančani so po osvojeni dvojni kroni, ko so konec maja na Stožicah naslovu prvaka dodali še pokalno lovoriko, doživeli precej sprememb. Prvo na strokovnem krmilu ekipe, kjer je Igorja Bišćana zamenjal Stolica, pa tudi v igralskem kadru. Zelenega dresa ne nosijo več Rok Vodišek, Mitch Apau, Jason Davidson, Dario Čanađija in Ricardo Alves, prišli pa so med drugimi Matic Črnic, Asmir Suljić, Marko Gajić in Marko Putinčanin.