Georgino Wijnaldum je v sodnikovem dodatku prvega polčasa vendarle zatresel mrežo Middlesbroughja, Liverpool povedel v vodstvo in postavil temelj za zmago svoje ekipe. Foto: Reuters
Jürgen Klopp.
Liverpoolov menedžer Jürgen Klopp si je pošteno oddahnil. Foto: Reuters
Alexis Sanchez
Alexis Sanchez je v prvem polčasu tekme proti Evertonu zadel za 2:0. Številni menijo, da je odigral zadnjo prvenstveno tekmo za Arsenal. Foto: Reuters
Harry Kane
Tottenham je odpihnil Hull City v gosteh, bilo je 7:1. Znova je blestel Harry Kane, ki je dosegel trojček. Foto: Reuters
Manchester City
Manchester City je brez večjih težav slavil v Watfordu. Foto: Reuters
Paul Pogba
Paul Pogba, najdražji nogometaš v zgodovini, ki se je letos večkrat znašel pod plazom neusmiljenih kritik, je v zadnjem krogu na Old Traffordu takole zatresel mrežo Crystal Palacea. Foto: Reuters
Chelsea
Nogometaši Chelseaja so na Stamford Bridgeu po gladki zmagi nad Sunderlandom dvignili lovoriko za naslov angleškega prvaka. Foto: Reuters

Rdeči so se na Anfieldu v prvem polčasu ves čas mučili z ekipo z Riversida, dolgo trli odpor gostujoče obrambe, tik pred odmorom pa jim je le uspelo smukniti v vodstvo.

Po hitri kombinaciji in iznajdljivi podaji Roberta Firmina je Georgino Wijnaldum stekel proti golu in s silovitim strelom premagal nemočnega vratarja Brada Guzana.

Liverpool prestavil v višjo prestavo
V nadaljevanju so varovanci Jürgena Kloppa zaigrali odločneje, napadi so se vrstili kot po tekočem traku, vodstvo je v 51. minuti s prostega strela podvojil Philippe Coutinho, ki je žogo spretno zavrtinčil v malo mrežico. Gostje so popolnoma popustili, v obrambi so si privoščili veliko napak, eno je že pet minut pozneje izkoristil Adam Lallana, ki je po Wijnaldumovi podaji stekel v kazenski prostor in s šestih metrov matiral Guzana za končnih 3:0.

Arsenalova Pirova zmaga za konec sezone
Brez Lige prvakov pa so ostali nogometaši Arsenala, ki so v tem tekmovanju vsako leto nastopali od sezone 1998/99 dalje. Za upanje na četrto mesto, ki še vodi v kvalifikacije najelitnejšega klubskega nogometnega tekmovanja v Evropi, so potrebovali zmago in spodrsljaj Liverpoola. Prva želja se jim je uresničila, druga ne. Gostitelji so na Emiratesu proti Evertonu povedli že v 8. minuti, ko se je po podaji Dannyja Welbecka z leve strani žoga nekako odbila do Hectorja Bellerina, ta pa je iz neposredne bližine žogo zabil v mrežo za 1:0. Kmalu zatem so topničarji ostali brez izključenega Laurenta Koscielnyja, ki si je za grob štart na sredini igrišča prislužil neposredni rdeči karton. Kljub vsemu so varovanci Arsena Wengerja v 27. minuti podvojili vodstvo. Med strelce se je po novi Welbeckovi podaji vpisal Alexis Sanchez, ki je hladnokrvno zadel s petih metrov.

V nadaljevanju je Romelu Lukaku prepolovil zaostanek Liverpoolčanov z bele točke - domači branilec Rob Holding je v kazenskem prostoru igral z roko -, a to je bilo tudi vse. Londončani so zdržali in sezono, polno vzponov in predvsem padcev, sklenili z zmago. To je v 91. minuti s krasnim plasiranim strelom z roba kazenskega prostora potrdil Aaron Ramsey in postavil končni izid 3:1.

Premier liga, 38. krog:
LIVERPOOL - MIDDLESBROUGH 3:0 (1:0)
Wijnaldum 45., Coutinho 51., Lallana 56.

ARSENAL - EVERTON 3:1 (2:0)
Bellerin 8., Sanchez 27., Ramsey 91.; Lukaku 58./11-m
RK: Koscielny 14./Arsenal

WATFORD - MANCHESTER CITY 0:5 (0:4)
Kompany 5., Agüero 23., 36., Fernandinho 41., Jesus 58.

MANCHESTER UNITED - CRYSTAL PALACE 2:0 (2:0)
Harrop 15., Pogba 19.

BURNLEY - WEST HAM 1:2 (1:1)
Vokes 23.; Feghouli 27., Ayew 72.

CHELSEA - SUNDERLAND 5:1 (1:1)
Willian 8., Hazard 61., Pedro 78., Batshuayi 90., 93.; Manquillo 3.

HULL CITY - TOTTENHAM 1:7 (0:3)
Clucas 66.; Kane 11., 13., 72, Alli 45., Wanyama 69., Davies 84., Alderweireld 88.

24 - Alexis Sanchez (Arsenal)

20 - Diego Costa (Chelsea) in Sergio Agüero (Man City)

18 - Dele Alli (Tottenham)

17 - Zlatan Ibrahimović (Man Utd)

16 - Joshua King (Bournemouth) in Eden Hazard (Chelsea)

SUNDERLAND       38  6  6 26  29:69  24

* Chelsea, Tottenham in Manchester City so se neposredno uvrstili v skupinski del Lige prvakov. Liverpool se je uvrstil v kvalifikacije za Ligo prvakov. Manchester United si je Evropsko ligo zagotovil že z zmago v angleškem ligaškem pokalu in si lahko z zmago v finalu Evropske lige tudi zagotovi Ligo prvakov. Ker Chelsea in Arsenal igrata v finalu FA-pokala (zmagovalec se uvrsti v Evropsko ligo), se je v Evropsko ligo prek sedmega mesta uvrstil tudi Everton.