Firmino je Liverpool povedel v vodstvo že v 9. minuti. Foto: Reuters
false
Menedžer Liverpoola Jürgen Klopp proslavlja s strelcem tretjega gola Georginiom Wijnaldumo. Foto: Reuters
false
Navijači Arsenala so jasni - Arsene Wenger naj odstopi. Foto: Reuters
false
Wegner v začetno postavo ni uvrstil Alexisa Sancheza, kar je presenetilo navijače Arsenala. Sanchez je hitro po vstopu v igro sodeloval pri edinem golu Arsenala. Lepo je podal do Dannyja Welbecka. Foto: Reuters
Bournemouth
Nogometaši s skrajnega juga Anglije so na Old Traffordu osvojili veliko točko. Na fotografiji brezkompromisni start Steva Cooka na Marouana Fellainija. Foto: Reuters
Zlatan Ibrahimović in Tyrone Mings
Dvoboji robustnih Zlatana Ibrahimovića in Tyrona Mingsa so bili grobi. Najprej je Ibrahimović s komolcem udaril Mingsa v glavo, nato pa je slednji z nogometnim čevljem oplazil glavo na tleh ležečega Šveda. Oba sta jo odnesla brez kartonov. Po tekmi sta zatrjevala, da ni bilo nič "namerno, pač pa vse v žaru borbe". Foto: Reuters
Jose Mourinho
Trener Manchester Uniteda Jose Mourinho tokrat ni iskal "zunanjih" krivcev za poraz, ampak je priznal, da so "krivi sami". Foto: Reuters
Harry Kane
Harry Kane je bil junak Tottenhama ob zmagi nad Evertonom. Foto: Reuters

Domači navijači so se veselili že v uvodnih minutah, v 9. minuti je Sadio Mane podal do Roberta Firmina, ki je zadel od blizu. Vratar Peter Čech je bil popolnoma nemočen.

Liverpool je v prvem delu igre popolnoma nadziral potek igre, glavna igralca v tem delu pa sta bila Mane in Firmino, ki sta skupaj "zakrivila" tudi drugi gol. Tokrat sta zamenjala vlogi - v vlogi podajalca se je znašel Firmino, Mane pa je z močnim diagonalnim strelom matiral Čecha in prišel do svojega 12 gola v sezoni.

V drugem polčasu je Arsenal imel lepo priložnost že v 49. minuti. Olivier Giroud je izkoristil lep predložek, skočil je in z glavo streljal pod prečko, a je Simon Mignolet pravočasno reagiral in se izkazal z odlično obrambo.

Liverpool je imel kar nekaj priložnosti za zvišanje, a jih ni izkoristil. V 57. minuti je tako Arsenal izkoristil zamujeno priložnost Liverpoola, krenili so v protinapad. Alexis Sanchez, ki je v igro vstopil šele v drugem delu, je pravočasno oddal žogo do Dannyja Welbecka, ki je bil miren pri zaključku, žogo je poslal prek vratarja (2:1).

Divock Origi v 82. minuti ni imel sreče, z glavo je zadel desno stativo. Belgijec se je "odkupil" deset minut pozneje, ko je fantastično podal do Georginia Wijnalduma, ki je z natančnim strelom v desni spodnji kot matiral Čecha.

Manchester United le remiziral
V prvi tekmi dneva je Manchester United le remiziral (1:1) z Bournemouthom, ki je od 45. minute igral z deseterico. "Rdeči vragi" so povedli v 23. minuti, ko je predložek Antonia Valencie z desne strani za hrbet Arturja Boruca preusmeril Marcos Rojo.

King izenačil z bele točke, izključitev Sturmana
Varovanci Joseja Mourinha so bili vseskozi boljši nasprotnik, kljub temu pa so gostje v 40. minuti prišli do izenačenja. Phil Jones je podrl Marca Pugha, kar je pomenilo enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Joshua King. Malo kasneje (45.) je bil zaradi drugega rumenega kartona pri gostih izključen Andrew Sturman.

Boruc "prebral" Ibrahimovića
Manchester je v drugem polčasu pritiskal proti vratom Bournemoutha, ki pa se je dobro branil. Kazalo je že, da bo njihov odpor zlomljen v 72. minuti, ko je Adam Smith z roko blokiral strela Paula Pogbaja, tako da je sodnik Kevin Friend upravičeno pokazal na belo točko. K žogi je pristopil Zlatan Ibrahimović, a je Boruc ubranil poskus, ki je letel v njegov desni spodnji kot. Kljub velikemu pritisku Manchestra (posest žoge 68:32, streli 20:3, streli v okvir vrat 7:1) je ostalo pri 1:1.

Mourinho: Krivi smo si sami
"V prvem polčasu smo igrali fenomenalno in bi morali voditi s 3:0 ali 4:0. Končalo se je z 1:1. Kdo je kriv? Sami smo si krivi. Nihče drug. Zapravili smo velike priložnosti. V drugem polčasu smo čutili pritisk 'ure' in izgubili napadalno kvaliteto," je po tekmi priznal trener Mourinho.