Veselje Alberta Morena, Raheema Sterlinga in Joeja Allena ob vodilnem zadetku Liverpoola v 8. minuti srečanja. Foto: Reuters
Steven Gerrard
Steven Gerrard je s 43. zadeto 11-metrovko podrl klubski rekord Jana Molbyja. Foto: Reuters
Mario Balotelli
Mario Balotelli je debitiral v dresu Liverpoola. Italijan se ni pretirano izkazal, potreboval bo še nekaj časa, da se bo uigral z napadalnim dvojcem Sturridge-Sterling. Foto: Reuters
Alexis Sanchez
Alexis Sanchez je Arsenal v 20. minuti srečanja v Leicestru popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Leonardo Ulloa
Leonardo Ulloa je 'lisjakom' priboril veliko točko. Foto: EPA

V prejšnji sezoni so Liverpoolčani proti Tottenhamu dobili obe tekmi, in sicer s skupnim izidom kar 9:0. Svoj strelski pohod na severu Londona so nadaljevali tudi v nedeljo. Na White Hart Lanu je v Liverpoolovem dresu debitiral 24-letni italijanski reprezentančni napadalec Mario Balotelli, ki se je rdečim proti koncu poletnega prestopnega roka za 20 milijonov evrov pridružil iz Milana.
Sterling zaključil lepo akcijo
V prvem polčasu so gledalci na White Hart Lanu videli všečno igro obeh ekip, akcije ni manjkalo, mreža pa se je zatresla zgolj enkrat: v 8. minuti so gostje z Anfielda izpeljali lepo akcijo, s katero so izigrali domačo obrambo in povedli. Daniel Sturridge je v kazenskem prostoru lepo našel vtekajočega Jordana Hendersona, ta je okroglo usnje nemudoma poslal na drugo vratnico, kjer je Raheem Sterling z natančnim strelom premagal Huga Llorisa.

Gerrard nadaljeval, Moreno zaključil
Londončani so upali na boljši začetek drugega polčasa, a je že v tretji minuti nadaljevanja sledil hladen tuš. Branilec Eric Dier je v kazenskem prostoru potegnil Joeja Allena in zakrivil prekršek za najstrožjo kazen. Z bele točke je bil natančen kapetan Steven Gerrard. Gostitelji nikakor niso uspeli resneje ogroziti vrat Simona Mignoleta, po uri igre so rdeči povedli že s 3:0. Tokrat se je med strelce vpisal Alberto Moreno, ki je na svoji polovici ukradel žogo Androsu Townsendu, ki je zgolj minuto pred tem zamenjal Christiana Eriksena, in po krasnem samostojnem prodoru z leve strani Llorisa premagal z natančnim diagonalnim strelom v malo mrežico.

Zaključek tekme je minil relativno mirno, gostitelji si niso priigrali resnejše priložnosti, precej bolj nevarni so bili gostje, še posebej Sterling, ki je zapravil dve zelo lepi priložnosti. 19-letnega angleškega reprezentančnega napadalca je v 87. minuti zamenjal povratnik po dolgotrajni poškodbi Jose Enrique.

Arsenal v Leicestru le do točke
Arsenal je številne zapravljene priložnosti plačal z remijem proti Leicester Cityju (1:1). Topničarji so tekmo začeli solidno, v 20. minuti so tudi povedli. Potem ko je Yaya Sanogo zgrešil žogo, jo je hladnokrvno v mrežo pospravil Alexis Sanchez in dosegel svoj prvi zadetek v Premier ligi. Toda zbranost gostujoče ekipe je v naslednjih trenutkih popustila, gostitelji pa so uspeli izid poravnati. Po natančnem predložku Jeffreyja Schluppa z leve strani je z glavo žogo v mrežo poslal Argentinec Leonardo Ulloa. V nadaljevanju so imeli Londončani kopico priložnosti za zadetek, kar nekaj jih je zapravil Sanogo, na koncu so se morali zadovoljiti s točko.