Emre Can je po dobri uri igre dosegel zmagoviti zadetek za Liverpool. Foto: Reuters
Georginio Wijnaldum
Georginio Wijnaldum je takole poravnal izid na 1:1. Foto: Reuters
Ashley Barnes
Ashley Barnes je Burnley povedel v vodstvo. Foto: Reuters

Zmagoviti zadetek je po dobri uri igre dosegel Emre Can, ki je z razdalje z natančnim strelom z desnico žogo ob vratnici poslal za hrbet nemočnega vratarja Toma Heatona. Burnley je sicer povedel po bliskovitem protinapadu že v 7. minuti srečanja, ko je po podaji z desne strani 'iz prve' zadel Ashley Barnes, izid je iz bližine v izdihljajih prvega polčasa poravnal Georginio Wijnaldum.

To je bila za rdeče z Anfielda 16. zmaga v letošnji sezoni, s čimer so po številu zmag izenačili dosežek iz celotne lanske sezone.

Shakespeare do konca sezone trener v Leicestru
Craig Shakespeare bo vodil Leicester do konca sezone. Predtem je bil pomočnik Claudia Ranierija, ki je bil odpuščen 23. februarja, ko je postalo vse jasneje, da je klub, ki je lani senzacionalno osvojil naslov angleškega prvaka, letos blizu izpada. Menjava je bila očitno učinkovita, saj je Leicester na zadnjih dveh tekmah s po 3:1 ugnal Hull City in Liverpool ter je na 15. mestu prvenstvene razpredelnice.

"Pri igralcih je na plan privabil tisto pozitivno reakcijo, ki smo jo čakali," je povedal podpredsednik kluba Alyawatt Srivaddhanaprabha.

Naslednji pomemben obračun Leicester čaka že v torek, ko bo gostil Sevillo na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov. Andaluzijci so prvo srečanje dobili z 2:1.