Roberto Firmino ni imel težkega dela. Žogo je le potisnil čez golovo črto za 2:0. Foto: Reuters
Georginio Wijnaldum
Georginio Wijnaldum se s soigralci veseli vodilnega gola. Foto: Reuters
Christian Eriksen
Dvoboj Joeja Gomeza in Christiana Eriksena. Foto: Reuters
Eden Hazard je dosegel hat-trick na tekmi proti Cardiffu (4:1). Foto: EPA

Varovanci Jürgena Kloppa so na Wembleyju ponovili dosežka iz let 1978 in 1990, ko so dobili pet zaporednih tekem na začetku sezone.

Vorm preprečil gol Salaha
Liverpool je mrežo domačih zatresel že po 44 sekundah, a je bil razveljavljen, saj je bil Sadio Mane v nedovoljenem položaju. Redsi so bili na začetku boljši, nevarnejši nasprotnik. V 22. minuti je Mohamed Salah prestregel povratno podajo Erica Dierja, tako da se je sam prebil pred Michela Vorma, a je ta njegov poskus odbil čez vrata. Tottenham je v nadaljevanju vzpostavil ravnotežje. S prostega strela s približno 20 metrov je sprožil Christian Eriksen, vendar je bil Alisson na mestu.

Wijnaldum zadel z glavo
V 39. minuti pa vodstvo Liverpoola. Po podaji iz kota in slabem izbijanju domačih igralcev je žoga prišla do Georginia Wijnalduma, ki jo je z glavo s kakšnih deset metrov poslal pod prečko v mrežo. Vratar Vorm jo je sicer izbil, a je posnetek pokazal, da je bila vsaj pol metra čez črto. Polčas se je tako končal z vodstvom gostov. Statistika: posest žoge 57:43 za Tottenham, streli pa 6:2 (v okvir vrat 4:1) za Liverpool.

Moura stresel vratnico, Firmino v polno
V 50. minuti je najprej Vorm ubranil nevaren strel Maneja, na drugi strani pa je hitri Lucas Moura sijajno prodrl po levi strani v kazenski prostor gostov in sprožil, zadel pa zunanji del vratnice. Kar ni uspelo Mouri, je v 54. minuti Robertu Firminu. Akcijo je začel Andy Robertson, ki je na levi strani kazenskega prostora lepo napel vtekajočega Maneja, ta je podal v sredino, kjer je Jan Vertonghen žogo izbil v vratnico, odbite žoge vratarju Vormu ni uspelo ujeti, tako da je prišla do Firmina, ki jo je le potisnil čez golovo črto za 2:0.

Liverpool je v končnici še nekajkrat zapretil prek Salaha in Maneja, a jim ni uspelo zabiti. To je v izdihljajih tekme uspelo gostiteljem, iz težkega položaja je zadel Erik Lamela.

Hat-trick Hazarda
Poleg Liverpoola edina neporažena ekipa v Premier Ligi ostaja Chelsea. Ekipa ni imela veliko dela, saj je s kar 4:1 odpravila Cardiff. Ta je sicer dosegel vodilni gol, zadel je Sol Bamba. Do polčasa jim je uspelo spremeniti rezultat, saj je dvakrat v polno zadel Eden Hazard – pri prvem golu je streljal natančno z vrha kazenskega prostora, pri drugem pa je streljal iz neposredne bližine v desni spodnji kot. Belgijec je v odlični formi, svoj tretji gol pa je dosegel z bele črte. Končni rezultat je postavil Willian, "bombo" je poslal z vrha kazenskega prostora v desni zgornji kot.

Rdeči vragi ustavili Watford
Uspešen niz neporaženosti Watforda je prekinil Manchester United, ki je na Vicarage Roadu slavil z 2:1. Rdeči vragi so v razmiku treh minut dosegli oba gola. Najprej je Romelu Lukaku zadel iz bližine v 35. minuti, nato pa je po odličnem predložku Marouaneja Fellainija iz obrata zabil š Chris Smalling. Watford je znižal prek Andreja Graya v 65. minuti. V sodnikovem dodatku je drugi rumeni karton prejel Nemanja Matić.