Christian Benteke je v šesti minuti sodnikovega dodatka zadel z bele točke in prekinil strelski post v Liverpoolovem dresu, ki je trajal 715 minut. Foto: Reuters
Roberto Firmino
Roberto Firmino je v 72. minuti kaznoval napako domačega vratarja in poravnal izid na 1:1. Foto: Reuters
Joseph Ledley
Joseph Ledley je na začetku drugega polčasa Crystal Palace povedel v vodstvo. Foto: Reuters
James Milner
James Milner je moral zaradi drugega rumenega kartona v 63. minuti zapustiti zelenico Selhurst Parka. Foto: Reuters
Salomon Rondon
Salomon Rondon je dosegel odločilni zadetek za odmevno zmago West Bromwicha. Foto: Reuters
Juan Mata
Juan Mata je naredil veliko neumnost in bil izključen že po pol ure. Foto: Reuters

West Bromwich je ugnal Manchester United z 1:0.

Čeprav v prvem polčasu na Selhurst Parku ni padel zadetek, sta obe ekipi prikazali všečno igro. Liverpool je dominiral v posesti, gostitelji pa so si pripravili več lepših priložnosti.

Še posebej vroče je bilo v 11. minuti, ko je Emmanuel Adebayor po predložku Yannicka Bolasieja z glavo žogo poslal v prečko. Londončani so proti koncu prvega polčasa večkrat pritisnili na vrata Simona Mignoleta, a je ostalo pri začetnem izidu 0:0.

Po prejetem zadetku še brez Milnerja
Varovanci Alana Pardewa so v nadaljevanju potrebovali zgolj tri minute, da so vendarle zatresli mrežo. Po predložku Yohana Cabayeja je za trenutek v kazenskem prostoru Liverpoola zavladal kaos, v katerem se je najbolje znašel Joseph Ledley in dosegel svoj prvi zadetek v letošnji sezoni. Položaj se je za goste po dobri uri še poslabšal, saj je moral zaradi prekrška na sredini igrišča in drugega prejetega rumenega kartona predčasno pod prho kapetan James Milner.

Firmino kaznoval napako McCarthyja
Gostitelji so začeli prevladovati, žogo so suvereno zadrževali v svoji posesti, Liverpoolčani so bili nemočni. A le do 72. minute, ko si je vratar Alex McCarthy privoščil hudo napako. Ob izbijanju žoge mu je spodrsnilo, okroglo usnje je poslal naravnost na nogo Firmina - ta je sicer v 65. minuti sprožil šele prvi Liverpoolov strel v okvir vrat -, ki je darilo hvaležno sprejel in s strelom v malo mrežico izid poravnal na 1:1.

Benteke zadel za zmago
Čeprav so gostje z Anfielda igrali z nogometašem manj, so bili do konca tekme dejavnejši, v 87. minuti je Albertu Morenu med drugim po strelu z 20 metrov veselje preprečila leva vratarjeva vratnica, v 93. minuti je McCarthy ubranil strel rezervista Christiana Bentekeja. Prav slednji je v 94. minuti srečanja svoji ekipi s teatralnim padcem priboril 11-metrovko in jo tudi izkoristil. Vratarja je poslal v napačno smer za poln izkupiček točk.

Nov poraz rdečih vragov
Na zadnji tekmi 29. kroga je West Bromwich dosegel prvo zmago nad Manchester Unitedom na stadionu Hawthorns po 32 letih. Odločil je Salomon Rondon v 67. minuti z natančnim strelom z levico po podaji Sebastiena Pocognolija. Rdeči vragi so več kot uro igrali brez Juana Mate, ki je v treh minutah prejel dva rumena kartona. Najprej mu je Mike Dean pokazal rumeni karton zaradi nešportnega obnašanja, v 27. minuti pa še zaradi spotikanja.