Nogometaši Stoke Cityja (na fotografiji Jonathan Walters) so do vrha napolnili mrežo Liverpoola. Foto: Reuters
Steven Gerrard in Jordan Henderson, zdajšnji in bodoči kapetan Liverpoola, nemo opazujeta šov nogometašev Stoke Cityja. Foto: Reuters
Theo Walcott je bil igralec tekme na Emiratesu. Foto: Reuters
Loic Remy je poskrbel, da je poln izkupiček točk ostal na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters
Didier Drogba
Didierja Drogbaja so soigralci takole pospremili z zelenice. Foto: Reuters
Nogometaši Hull Cityja
Nogometaši Hull Cityja se selijo v Championship. Foto: Reuters

Na stadionu Britannia so gostitelji Liverpoolčanom prisolili krepko zaušnico. Bolje rečeno, izkoristili so katastrofalno igro gostov v obrambi, ki je že do polčasa dopustila pet zadetkov. Stoke je v eliti nazadnje pet golov zadel novembra leta 1982, ko je West Ham premagal s 5:2.

Po 20 minutah se je začela ofenziva
V uvodnih 20 minutah sta si obe ekipi pripravili po eno polpriložnost, a sta mreži obmirovali. Prvič se je ena izmed njih zatresla v 22. minuti, ko je žogo po strelu Charlieja Adama Liverpoolov vratar Simon Mignolet le odbil do Mameja Birama Dioufa, ki je hladnokrvno zaključil za 1:0. Že slabih pet minut pozneje je Diouf vodstvo podvojil. S projektilom z roba kazenskega prostora je matiral belgijskega vratarja, ki je bil povsem brez moči. Po pol ure igre se je na semaforju izpisalo že 3:0. Adamov predložek na drugo vratnico je Emre Can podaljšal do Jonathana Waltersa, ki je darilo hvaležno sprejel in se tudi sam vpisal med strelce.

Že do odmora 'petarda'
Do odmora je moral Mignolet po žogo v svojo mrežo še dvakrat! Adam je Lucasu Leivi ukradel žogo in jo z levico poslal v spodnji levi kot vrat za 4:0. 'Petarda' je odjeknila tik pred koncem prvega polčasa, ko je z razdalje s krasnim strelom Mignoleta presenetil Steven N'Zonzi. Varovanci Brendana Rodgersa, ki so mu po mnenju številnih na Anfieldu šteti dnevi, so v prvem polčasu delovali povsem anemično, v 37. minuti so zahtevali tudi najstrožjo kazen, ko je v kazenskem prostoru padel Adam Lallana, a je glavni sodnik Anthony Taylor le zamahnil z roko.

V nadaljevanju je poraz nekoliko ublažil Steven Gerrard, ki je za člansko ekipo rdečih odigral zadnjo uradno tekmo. Legendarni kapetan Liverpoola bo v prihodnji sezoni branil barve Los Angeles Galaxyja. Končnih 6:1 je postavil še en nekdanji igralec Liverpoola, Peter Crouch. Velikan je povsem neovirano z glavo zadel iz neposredne bližine.

Walcott s hat-trickom potopil West Brom
Nogometaši Arsenala so se od sezone poslovili na Emiratesu, in sicer na obračunu z West Bromwichem, ki je padel s 4:1. Blestel je Theo Walcott, ki je v prvem polčasu dosegel hat-trick. Že v 4. minuti je navdušil s krasnim individualnim vložkom, pripravil si je prostor za strel in žogo poslal pod prečko v mrežo. Deset minut pozneje je vodstvo topničarjev podvojil po dobrem delu Jacka Wilshera, ki se je v 17. minuti med strelce vpisal tudi sam. 23-letni angleški reprezentant je z roba kazenskega prostora z volejem premagal Boaza Myhilla. Walcott je hat-trick za 4:0 dopolnil 20 minut pozneje, po Wilsherjevi podaji je rutinirano zadel.

Po slabi uri igre so gostje iz predmestja Birminghama le dosegli častni zadetek - Gareth McAuley je dobil dvoboj z domačim vratarjem Davidom Ospino.

Remy Chelseaju prinesel zmago
Zmage so se veselili tudi na Stamford Bridgeu, kjer je Chelsea s 3:1 odpravil Sunderland. Gostje so sicer povedli prek Stevena Fletcherja, a je še do odmora Diego Costa z bele točke izid poravnal. Zmagoviti zadetek je v 70. minuti dosegel Loic Remy. Ta je sprožil z razdalje in premagal Vita Manoneja, ki bi moral strel ubraniti, Remy je zmago novih angleških prvakov tik pred iztekom rednega dela nato iz bližine še potrdil.

Drogbaja igralci odnesli z igrišča
Zadnjo tekmo za Chelsea je odigral Didier Drogba, ki je nosil tudi kapetanski trak, a je lahko na zelenici užival zgolj pol ure, saj ga je nato Jose Mourinho zamenjal.
Z igrišča so ga ob stoječih ovacijah pospremili soigralci. "Vsi v Chelseaju bi se radi zahvalili Didierju za vse, kar je storil za nas. Vabljen na Stamford Bridge v kakšni drugi vlogi," so se pri londonskem klubu poslovili od svoje legende. Drogba je za Chelsea odigral 382 tekem.