Dejan Lovren je poskrbel za presenečenje na Anfieldu. Foto: Reuters
John Obi Mikel
John Obi Mikel je dočakal veliki trenutek, končno je prvič zadel v Premier ligi. Foto: EPA

Redsi, ki so v uvodnih štirih krogih zbrali kar deset točk, so bili v prvem polčasu boljši. V 24. minuti je Steven Gerrard nevarno izvedel prosti strel, izjemno pa je posredoval Artur Boruc. Dejan Lovren je v kazenskem prostoru podrl Daniela Sturridgea, a sodnik ni pokazal na belo točko. Priložnosti sta zapravila tudi Victor Moses in Sturridge.
V 53. minuti so gostje presenetljivo povedli. Po kotu je najvišje skočil Lovren, žogo je sijajno zadel z glavo, Gerrard je skušal posredovati na golovi črti, a mu ni uspelo. Že v naslednji minuti je bilo znova vroče pred vrati Liverpoola, ko je nevaren strel Pabla Osvalda odbil Simon Mignolet. Belgijski vratar se je v 69. minuti izkazal s tremi obrambami v eni akciji, ko ga Luku Shawu nikakor ni uspelo matirati. Liverpool je imel terensko premoč, a ni imel pravih zaključkov.
Suarez se vrača v sredo
Saintsi so zares neugoden tekmec za Liverpool, dobili so pet izmed zadnjih sedmih medsebojnih tekem. Napadalec redsov Luis Suarez je odslužil kazen, ki se je vlekla še iz lanske sezone, in bo lahko nastopil na derbiju ligaškega pokala proti Manchester Unitedu v sredo na Old Traffordu.

Mikel do prvenca v Premier ligi na 185. tekmi
Chelsea je v večerni tekmi na Stamford Bridgeu z 2:0 odpravil Fulham. Modri so potrebovali zmago, potem ko so izgubili prejšnji teden proti Evertonu in v sredo še v Ligi prvakov proti Baslu.

V prvem polčasu so imeli najlepšo priložnost gostje, a je Darren Bent meril naravnost v Petra Čecha. V 52. minuti je strel Samuela Eto'oja vratar David Stockdale le odbil, Oscar pa je žogo pospravil v mrežo. Pet minut pred koncem je zmago potrdil John Obi Mikel s svojim prvim golom v Premier ligi.