Sergio Agüero je na Etihadu zabil dva gola. Foto: Reuters
Adnan Januzaj
Adnan Januzaj (številka 44) je takole dosegel enega izmed svojih dveh golov. Foto: Reuters
Luis Suarez
Napadalec Liverpoola Luis Suarez je na zelenico Anfield Roada prišel s hčerko Delfino in sinom Benjaminom, ki je bil rojen 26. septembra. Približno 15 minut pozneje je zabil prvi gol za 'redse'. Foto: Reuters
Daniel Sturridge
Daniel Sturridge je po lepem golu navijače zabaval še s plesom. Foto: Reuters

Sinjemodri so premagali Everton prvič po septembru 2011. Gostje iz Liverpoola so začeli bolje, saj je Romelu Lukaku, sicer posojeni igralec Chelseaja, v 16. minuti zatresel mrežo Joeja Harta za 1:0. Belgijski napadalec je sprožil z desne strani po sredini gola. Hart bi skoraj ubranil, a se je žoga odbila.

Negredo in Agüero preobrnila izid
Odgovor domačih je sledil že minuto pozneje, ko je zadel Alvaro Negredo po podaji Yaye Toureja. Tehtnica se je na stran Manchestra nagnila v 45. minuti, saj je Sergio Agüero z diagonalnim strelom znotraj kazenskega prostora matiral Tima Howarda.

Howard blizu uspeha
Argentinec Agüero je v 69. minuti zabil še tretji zadetek. Seamus Coleman je v kazenskem prostoru podrl Pabla Zabaleto, kar je pomenilo najstrožjo kazen, ki jo je Agüero tudi s pomočjo sreče izkoristil. Vratar Tim Howard je namreč njegov poskus odbil v vratnico, od katere se je nato žoga odbila v Howardovo glavo in v mrežo.

Januzaj mož odločitve v Sunderlandu
Aktualni prvak Manchester United je z dvema goloma Adnana Januzaja zmagal v Sunderlandu (2:1). "Rdeči vragi" so začeli slabo, saj je že v 5. minuti Nemanja Vidić izbil žogo naravnost na nogo Craigu Gardnerju, ki jo je nato poslal v desni spodnji kot Davida De Gee. Manchester je nato neuspešno napadal vse do 55. minute. Takrat je 18-letni Belgijec kosovsko-albanskega rodu Januzaj v sredini kazenskega prostora prejel žogo, nato pa jo poslal v levi spodnji kot domačih vrat. Isti igralec je šest minut pozneje zadel za 2:1, potem ko je spet znotraj kazenskega prostora sprožil z volejem v desni spodnji kot. Varovanci Davida Moyesa so do konca ubranili minimalno prednost in tako po dveh zaporednih porazih nakazali pot iz rezultatske krize.

Liverpool na vrh lestvice
Vsaj za en dan - do tega kroga vodilni Arsenal igra v nedeljo - se je na vrh lestvice zavihtel Liverpool, ki je doma s 3:1 premagal predzadnji Crystal Palace. Domače je v vodstvo popeljal Luis Suarez, ki je v 13. minuti - skoraj na kolenih - sprožil iz sredine kazenskega prostora in poslal žogo v mrežo za desno vratnico Juliana Speronija. Le štiri minute pozneje je za potezo tekme poskrbel Daniel Sturridge, ko je na levi strani preigral enega izmed gostujočih branilcev, nato pa z natančnim diagonalnim strelom povišal na 2:0. Žoga je šla v mrežo tik ob levi vratnici. Piko na i je v 37. minuti postavil Steven Gerrard s sumljivo dosojene enajstmetrovke, ki jo je s teatralnim padcem priigral Raheem Sterling. Gostje so častni gol zabili v 77. minuti, ko je po podaji s kota zadel Dwight Gayle.