Marko Šuler je bil v 48. minuti ob Miranu Burgiću, ko je ta po strelu iz kota dosegel avtogol. Foto: www.alesfevzer.com
Gaber Dobrovoljc
Aluminij
Nogometaši Aluminija so točko osvojili v 95. minuti z dvema igralcema manj na igrišču. Foto: www.alesfevzer.com
Maribor prek Gorice na vrh
Posnetki golov iz Kopra in Krškega

Edini strelec v Ljudskem vrtu je bil v 48. minuti Miran Burgić, ki je po strelu iz kota ob Marku Šulerju na bližnji vratnici nesrečno dosegel avtogol. Mariborčani bodo vsaj do nedelje na vrhu lestvice, pred Olimpijo, ki bo gostovala v Velenju, imajo dve točki prednosti.
Gostitelji so imeli prvo priložnost v 6. minuti, ko je po podaji Erika Janže z leve strani Milivoje Novaković neovirano streljal z glavo, a je žoga zletela mimo vrat. Vijoličasti so po vnovičnem strelu Novakovića z glavo zahtevali 11-metrovko, saj so menili, da je Uroš Celcer ob posredovanju igral z roko, toda sodnik Dejan Balažič ni pokazal na belo točko. V 19. minuti je Grega Sorčan uspešno posredoval po strelu Marcosa Tavaresa z roba kazenskega prostora. Tudi pri strelu Dina Hotića z 22 metrov je žogo preusmeril v kot. Pri Gorici sta s streli poskusila Andrej Kotnik in Rifet Kapić, vendar brez uspeha, na drugi strani pa je Novaković streljal tik mimo desne vratnice.

Maribor je v drugem polčasu hitro prišel do želenega vodstva. Na novi preizkušnji je bil Sorčan v 56. minuti, ko je po strelu Hotića z 20 metrov žogo uspešno odbil. V 77. minuti bi Novaković lahko rešil odločitev o zmagovalcu, a je iz ugodnega položaja zadel Sorčana. V končnici so gostje poskušali resneje ogroziti vrata Maribora, še najnevarnejši je bil strel Kotnika od daleč, a se Jasmin Handanović ni pustil premagati. Tekmeca se bosta v Ljudskem vrtu znova srečala že v sredo, ko bodo varovanci Darka Milaniča na povratni četrtfinalni tekmi Pokala Slovenije branili boljše izhodišče s prvega srečanja v Novi Gorici (1:1).
Koper hitro povedel, a ostal brez točk
Na Bonifiki so že v prvem resnem napadu povedli Koprčani. Courage Pecuson je v 2. minuti na robu kazenskega prostora prejel podajo Senijada Ibričića in z natančnim diagonalnim strelom ugnal vratarja Dejana Milića. V nadaljevanju so imeli več priložnosti Domžalčani in v 39. minuti izenačili. Po podaji Žana Majerja iz kota je na drugi vratnici zadel Gaber Dobrovoljc.

V zadnjih trenutkih prvega polčasa je Lucas Horvat streljal z 20 metrov, žoga je oplazila enega izmed domačih igralcev, ukanila vratarja Vasjo Simčiča in gostje so vodili z 1:2. Zmago je v 60. minuti z drugim zadetkom potrdil Dobrovoljc po prostem strelu Jureta Balkovca z desne strani. Mrežo je zatresel z glavo.

Dramatična končnica na Gubcu
V Krškem so bili najprej zelo blizu zadetka gostitelji, Damjan Vuklišević je po kotu z glavo zadel prečko. V 13. minuti se je Martin Kramarić znašel popolnoma sam pred gostujočimi vrati, vendar je s približno 13 metrov streljal visoko čez vrata.

Kar iz dveh poskusov ni uspelo domačim, je v 18. minuti Nemanji Jakšiću, ki je po prostem strelu z desne strani prišel do odbite žoge približno 25 metrov od vrat Krškega, s strelom iz "prve" pa je presenetil Marka Zalokarja, ki je na črti obstal kot vkopan. Le pet minut pozneje je imel priložnosti še Žiga Škoflek, vendar je domača mreža tokrat ostala nedotaknjena.

V zadnji minuti prvega polčasa je imel lepo priložnost za izenačenje Filip Dangubić, vendar je Luka Janžeković njegov strel in neposredne bližine ustavil. Uspešnejši je bil v 54. minuti Ibrahim Mensah, ki je preigral Janžekovića in poskrbel za veselje na tribunah stadiona Matije Gubca. V 68. minuti je moral nogometaš Aluminija Dejan Krljanović zaradi drugega rumenega kartona zapustiti igrišče, v 81. minuti pa je rdeči karton prejel še njegov soigralec Francesco Tahiraj.
V pravi drami so v tretji minuti sodnikovega podaljška Krčani prek Dangubića prišli do vodstva, vendar to ni bilo dovolj za zmago, kajti dve minuti pozneje je Josip Zeba svoji ekipi prinesel zasluženo točko za končnih 2:2.

Že v petek sta 14. krog z uvodno tekmo odprla Kalcer Radomlje in Celje. Ti so v Domžalah upravičili vlogo favorita, zmagali so s 3:0.