Juan Mata je s 15 metrov žogo ob levi vratarjevi vratnici poslal v mrežo za veliko zmago Chelseaja na Old Traffordu. Foto: Reuters
Howard Webb
Howard Webb je v 89. minuti na veliko ogorčenje navijačev Manchester Uniteda pokazal rdeči karton Rafaelu da Silvi. Foto: Reuters
Jamie Carragher in Steven Gerrard
Jamie Carragher in Steven Gerrard v pogovoru z glavnim sodnikom Michaelom Oliverjem. To je bil zadnji derbi Merseyside, na katerem je igral Carragher, saj 35-letni branilec po koncu letošnje sezone končuje kariero. Foto: Reuters
Daniel Sturridge
Daniel Sturridge je po vrhunski globinski podaji Philippeja Coutinha zapravil najlepšo priložnost na 220. derbiju Merseyside. Foto: Reuters
Theo Walcott
Theo Walcott (v sredini) je že po nekaj sekundah utišal Loftus Road. Foto: Reuters
Jack Rodwell
Nogometaši Manchester Cityja (na fotografiji Jack Rodwell) so le remizirali v Swanseaju (0:0). Foto: Reuters

Nazadnje rdeči vragi na svojem stadionu ligaškega zadetka niso dosegli leta 2009. Od zadnje ligaške strelske ničle na Old Traffordu so odigrali kar 67 tekem.

Drugi derbi dneva, 220. derbi Merseyside na Anfieldu, se je končal brez zmagovalca.

Giggs držal niti igre rdečih vragov
Srečanje so bolje začeli Londončani, ki so si v prvih 15 minutah pripravili tri polpriložnosti. Najnevarneje je bilo v 14. minuti, ko je Oscar silovito sprožil, vratar Anders Lindegaard pa je žogo s pomočjo vratnice le ujel. Znova je bilo vroče v zaključku polčasa. Najprej je v 42. minuti z razdalje poskusil David Luiz, že v naslednjem hipu pa je s krasno globinsko podajo Robina van Persieja v ogenj poslal zimzeleni Ryan Giggs. Nizozemec je s prvim dotikom žogo poslal mimo gola.

Van Persie je v izdihljajih prvega polčasa Giggsu vrnil uslugo, s predložkom z desne strani je zaposlil Giggsa, ki je z zunanjim delom stopala zgrešil volej.

Chelsea neprestano iskal zmagoviti zadetek
V nadaljevanju je Alex Ferguson počitek namenil Tomu Cleverleyju in Andersonu, namesto njiju sta v 68. minuti na zelenico stopila Wayne Rooney in Alexander Büttner. Deset minut pozneje se je nova lepa priložnost ponudila Chelseaju, potem ko je z desne strani uporaben predložek pred vrata poslal Frank Lampard, a je bil Juan Mata za las prekratek. Dve minuti pozneje je z izvrstnim prodorom obrambo gostov presenetil Rafael da Silva, ki bi skoraj iztržil avtogol, ko se je žoga od Branislava Ivanovića odbila v zunanji del mreže.

Mata znova Chelseajev junak
Da je Mata nepogrešljivi člen modrih s Stamford Bridgea, je znova dokazal v 87. minuti, ko je zadel zmagoviti gol. Španec je žogo z diagonalnim strelom s 15 metrov s pomočjo leve vratarjeve vratnice poslal v mrežo in varovancem Rafaela Beniteza, ki so se med tednom uvrstili v finale letošnje Evropske lige, priigral velike tri točke. Pozneje so zadetek pripisali Philu Jonesu, ki naj bi tako vknjižil avtogol.

Rafael predčasno pod prho
Strasti so se razplamtele v samem zaključku tekme, ko je Rafael da Silva storil prekršek nad Davidom Luizom, Howard Webb pa je branilca rdečih vragov tudi izključil. Počilo je tudi med Giggsom in Ramiresom, a sta se oba nogometaša hitro pomirila.

Dolgočasen derbi v Liverpoolu
Nogometni navdušenci so bili v mestu Beatlov priča enemu najmirnejših derbijev Merseyside v zadnjih letih. Tovrstni derbiji vselej poskrbijo za ostre, včasih nešportne štarte in številne kartone, a tokrat je glavni sodnik Michael Oliver pokazal 'le' tri. David Moyes, ki utegne letos zadnjič voditi modre z Goodison Parka, tako še ni okusil slasti ligaške zmage na Anfieldu.

Fellaini in Sturridge najnevarnejša v prvem delu
Everton je bil v prvi polovici prvega polčasa nevarnejši, v 17. minuti je po sijajnem predložku Leightona Bainesa z leve strani vrata Joseja Reine za las z zvitim strelom zgrešil Marouana Fellaini. Do odmora so bili gostitelji boljši, najlepšo priložnost pa je zapravil Daniel Sturridge, ki se je po vrhunski globinski podaji Philippeja Coutinha znašel pred vratarjem Timom Howardom, ki pa je Angleževo namero prebral in zaprl kot, tako da je ostalo pri 0:0.

Everton v nadaljevanju precej popustil
V nadaljevanju je sodniška trojka Evertonovemu branilcu Sylvainu Distinu zaradi prekrška ob strelu z glavo razveljavila zadetek, do konca tekme so napadali le še rdeči. V 74. minuti se je po Sturridgevi podaji sijajno pred vrati znašel kapetan Steven Gerrard, a je njegov strel pred golovo črto izbil Distin, kmalu zatem je po predložku z desne strani z glavo poskusil še Daniel Agger, a brez uspeha.

Walcott že v prvi minuti odločil srečanje
Londonski derbi med Queens Park Rangersi in Arsenalom je na Loftus Roadu že v 1. minuti odločil Theo Walcott. Hitri Anglež je s silovitim strelom hladnokrvno premagal Roberta Greena po sijajni akciji Tomaša Rosickega in Mikela Artete. Walcott bi v 26. minuti lahko vodstvo tudi podvojil, a mu je veselje preprečil Green, ki je žogo odbil v okvir gola. Gostitelji so proti koncu tekme nekajkrat nevarno zapretili, še najbolj vroče je bilo v 83. minuti, ko je Wojciech Szczesny s sijajno obrambo po strelu Loica Remyja preprečil izenačenje.