Joe Zinnbauer se je veselil velike točke, Pep Guardiola pa je bil zaskrbljen. Foto: EPA
Tobias Werner
Tobias Werner je bil dosegel tretji gol za Augsburg in podal Matavžu za četrti gol. Foto: EPA
Šindži Okazaki
Šindži Okazaki je načel mrežo Borussie. Foto: EPA

Augsburg se je veselil druge zaporedne zmage pred 30.000 gledalci. Matavž je vstopil v 63. minuti namesto Sasche Möldersa, ko je bil izid 2:2. V 77. minuti je brazilski rezervist Caiuby sprožil z roba kazenskega prostora in stresel prečko, žoga se je odbila do Tobiasa Wernerja, ko jo je z glavo poslal v mrežo. Razigrani Werner je v zadnji minuti rednega dela zadel še vratnico, v 93. minuti pa lepo zaposlil Matavža, ki je z desnico postavil končni izid in poskrbel za veselje na SGL Areni.

Sanjski debi Zinnbauerja
V Hamburgu je odlično debitiral novi trener Josef "Joe" Zinnbauer, ki je nasledil odpuščenega Mirka Slomko. Predtem je vodil amatersko ekipo Hamburga. Pep Guardiola je po pomembni zmagi nad Manchester Cityjem v sredo (1:0) namenil počitek številnim nosilcem igre. Mehdi Benatia, Xabi Alonso, Mario Götze in Robert Lewandowski so začeli na klopi, Arjen Robben pa si je na ogrevanju poškodoval mišico.

Bavarci so imeli pobudo, veliko posest žoge, a še najlepšo priložnost v prvem polčasu je zapravil Claudio Pizarro. V drugem delu so vstopili Xabi Alonso, Götze in Lewandowski. V 54. minuti je Xherdan Shaqiri v kazenskem prostoru našel kapetana Philippa Lahma, ki je z volejem streljal naravnost v vratarja Jaroslava Drobnyja. Dvakrat je v zaključku tekme zapretil še Thomas Müller, a spremembe izida ni bilo. Bayern je prvič po 14. aprilu 2012 v Bundesligi odigral tekmo brez golov.

Dve izključitvi za Schalke
Schalke, ki bo čez deset dni gostil Maribor v Ligi prvakov, se je na Veltins Areni z Eintrachtom iz Frankfurta razšel brez zmagovalca (2:2). Gostje so vodili že z 2:0, še pred odmorom je znižal Eric-Maxim Choupo-Moting z bele točke, izenačil pa je Julian Draxler z glavo v 50. minuti. Izbranci Jensa Kellerja so srečanje končali le z devetimi igralci. Kevin-Prince Boateng je bil izključen zaradi drugega rumenega kartona v 61. minuti, Draxler pa je v 71. minuti prejel rdeči karton, ko je namerno udaril Carlosa Zambrana.
Poraz Borussie v Mainzu
Mainz je presenetljivo ugnal Borussio iz Dortmunda z 2:0. Gostitelji so povedli v 66. minuti, ko je rezervist Jairo preigral Sokratisa in podal pred vrata, kjer je pritekel Šindži Okazaki in iz bližine z desnico zatresel mrežo. Štiri minute zatem je Japonec v kazenskem prostoru igral z roko, z bele točke je streljal Ciro Immobile, njegov slab strel pa je Lorisu Kariusu uspelo odbiti. V 74. minuti je sijajni Jairo znova ušel po desni strani, branilec Matthias Ginther pa je žogo poslal v lastno mrežo.
Mhitarjan bo počival vsaj mesec dni
Nogometaši Borussie tudi letos nimajo sreče s poškodbami. Potem ko že nekaj časa ne morejo računati na Marca Reusa, Ilkayja Gündogana, Olivera Kircha, Nurija Sahina in Jakuba Blaszczykowskega, je moral na bolniško oditi tudi odlični armenski vezist Henrik Mhitarijan. Poškodoval si gleženj, po prvih zdravniških poročilih bo moral počivati od štiri do pet tednov. Tako bo moral izpustiti dvoboja Lige prvakov z Anderlechtom in Galatasarayem ter prvenstvene obračune s Stuttgartom, Schalkejem, HSV, Kölnom in Hannovrom.