Tim Matavž je trenutno v odlični (strelski) formi. Foto: EPA

Matavž, ki se je pred začetkom letošnje sezone vrnil na Nizozemsko in oblekel dres Vitesseja, je zadel že na tretji zaporedni prvenstveni tekmi. Po golu proti NAC Bredi in Rodi je tokrat zatresel mrežo dvakratnega nizozemskega prvaka AZ Alkmaarja.

Natančen je bil v 68. minuti, ko je po lepem predložku z desne strani, ki ga je v kazenski prostor poslal Bryan Linssen, z glavo žogi preusmeril let v gol za izenačenje na 1:1. Gostujoči vratar Marco Bizot je bil povsem nemočen.

Vseeno so srečanje gostitelji izgubili. Že v prvem polčasu je po nekaj minutah za vodstvo Alkmaarja poskrbel Wout Weghorst, ki je po predložku z desne strani natančno odmeril strel in hladnokrvno premagal vratarja Remka Pasveerja ob levi vratarjevi vratnici. Weghorst je devet minut pred iztekom rednega dela srečanja zadel še drugič in odločil zmagovalca.

Tudi tokrat se je s podajo izkazal Marko Vejinović, le da je tedaj predložek pred vrata poslal z leve strani. Weghorst je proti vratom sprožil z glavo, Pasveer se je žoge še dotaknil, a njenega leta v mrežo mu ni uspelo preprečiti.

V zadnjih letih je forma odličnega 28-letnika iz Šempetra pri Gorici zaradi poškodb kar nekoliko stagnirala. Pri Augsburgu in Genoi se ni pretirano naigral, lani je kot posojen nogometaš igral za Nürnberg. Od vpoklicanih reprezentantov sta se med strelce pretekli teden vpisala še Nejc Skubic, ki je zadel ob porazu svoje ekipe Konyaspor proti Istanbul Basaksehiru (2:1), in Mitja Viler, ki je Mariboru priskrbel Ligo prvakov (1:0).

Pregled iger slovenskih reprezentantov v preteklem tednu

NOGOMETNA REPREZENTANCA selektorja Srečka Katanca za tekmo s Slovaško in Litvo (25)
Ime, priimekKlub (država)TekmaIgralni čas (ocena)Podrobnosti
VRATARJI (3)
Vid BelecBenevento (ITA)

Benevento - Bologna 0:1

vso tekmo (6,3)

v 55. minuti ga je po podaji Mattie Destra premagal Godfred Donsah; zbral 3 obrambe

Jan KoprivecPafos (CIP)

Ethnikos Achna - Pafos 3:0

vso tekmo

v novem klubu Pafosu - vodi ga trener Luka Elsner - s porazom začel novo sezono ciprskega prvenstva, prejel je tri zadetke

Jan OblakAtletico Madrid (ŠPA)

Las Palmas - Atletico Madrid 1:5

vso tekmo (7,6)

z Atleticom po remiju v uvodnem krogu španskega prvenstva proti Gironi tokrat visoka zmaga na Kanarskih otokih; ubranil tri strele, vključno z bele točke, ki ga je izvedel Jonathan Viera

BRANILCI (8)
Matija BobenRostov (RUS)

Zenit St. Petersburg - Rostov 0:0

/

na klopi; nazadnje igral 20. avgusta ob remiju z FC Krasnodar (0:0)

Boštjan CesarChievo (ITA)Chievo - Lazio 1:2

75' (1:1) (6,0)

ob porazu svoje ekipe igral dobrih 15 minut, v igro vstopil namesto Daria Daniellija
Anotnio Delamea MlinarNew England Revolution (ZDA)D.C. United - New England Redvolution 1:0vso tekmo/

1 štart, 2 prestreženi podaji, 7 izbitih žog

Nejc SkubicKonyaspor (TUR)Istanbul Basaksehir - Konyaspor 2:1vso tekmo (7,5)po podaji Mehdija Bourabie v končnici tekme dosegel edini zadetek za Konyaspor; 2 strela na gol (1 v okvir), 4 prestrežene podaje, 3 izbite žoge
Aljaž StrunaPalermo (ITA II)

Palermo - Spezia 2:0

vso tekmo

z novim klubom zmagovito začel sezono v Serie B; v 40. minuti prejel rumeni karton

Mitja VilerMaribor (SLO)

Maribor - Hapoel Be'er Sheva 1:0 (LP);

Olimpija - Maribor 0:0

vso tekmo;

vso tekmo

v 10. minuti prejel rumeni karton, pet minut pozneje dosegel edini zadetek na tekmi in Mariboru prinesel evropsko jesen v Ligi prvakov;

/

VEZISTI (10)
Valter BirsaChievo (ITA)Chievo - Lazio 1:2vso tekmo (6,4)po izjemni predstavi v Vidmu v prejšnjem krogu, ko je dosegel zadetek in tudi podal za gol, se tokrat ni vpisal med strelce, v 67. minuti je prejel rumeni karton
Damjan BoharMaribor (SLO)

92' (1:0);

74' (0:0)

igral do 92. minute, ko ga je na zelenici zamenjal Jean-Claude Billong;

igral do 74. minute, ko ga je na zelenici zamenjal Gregor Bajde

Kevin KamplBayer Leverkusen (NEM)Bayer (L) - Hoffenheim 2:2/na klopi; nazadnje igral 18. avgusta na tekmi proti Bayernu, ki jo je ekipa iz Leverkusna izgubila s 3:1
Rene KrhinNantes (FRA)

Nantes - Lyon 0:0

/

zunaj kadra

Jasmin KurtićAtalanta (ITA)Napoli - Atalanta 3:1 62' (2:1) (5,9)v igro vstopil v 62. minuti, ko je na zelenici zamenjal Bryana Cristanteja, v 77. minuti prejel rumeni karton
Nik OmladičGreuther Fürth (NEM II)

Greuther Fürth - Ingolstadt 0:1

50' (0:0) (6,7)

igral do 50. minute, ko ga je na zelenici zamenjal Sebastian Ernst, 1 strel na gol

vso tekmo;

84' (0:0)

s Köbenhavnom izpadel iz Evropske lige;

igral do 84. minute, ko je svoje mesto na zelenici odstopil Mikaelu Antonssonu

Amadej Vetrih
Domžale (SLO)

Olympique Marseille - Domžale 3:0;

Krško - Domžale 4:2

53' (1:0);

vso tekmo (7,3)4 streli na gol
Tim MatavžVitesse (NIZ)Vitesse - AZ Alkmaar 1:2vso tekmo (7,6)

najbolje ocenjeni posameznik v ekipi Vitesseja, dosegel je edini zadetek svoje ekipe na tekmi, 3 streli na gol, 3 dobljeni zračni dvoboji

Andraž ŠporarArminia (NEM)Union Berlin - Arminia 1:1 74' (1:1)v igro vstopil v 74. minuti, ko je na zelenici zamenjal Andreasa Voglsammerja, 1 strel na gol

V tabelo so za igralnim časom dodane ocene statističnega portala WhoScored.

Ocene so decimalne od 1 do 10 po študijskem sistemu, izhodišče pa znaša 6,0. Vrednosti se določajo na podlagi dogodkov in dejavnosti nogometaša (od golov, ključnih podaj, podaj, preigravanj do posredovanj in napak ter kazni). WhoScored pokriva 15 svetovnih lig in obe evropski tekmovanji. Pri opombah o najvišji ali najnižji oceni se ne upoštevajo rezervisti.