Tim Matavž je na lep način končal sezono, v kateri se sicer (tudi zaradi poškodbe) ni naigral. Štiri tekme je začel v prvi postavi, na 12 pa je v igro vstopil kot rezervist. Skupaj je na zelenici preživel 521 minut. Maj mu je nazadnje prinesel nekaj več veselja, saj je pred dnevi tudi drugič postal očka. Foto: EPA
V Münchnu so proslavili 25. naslov nemških prvakov. "Solatni krožnik" je v zrak dvignil Philipp Lahm. Foto: EPA
Pep Guardiola
Pep Guardiola je skušal uiti v garderobo, a ga je ulovil Jerome Boateng, nato pa ga je s pivom "oprhal" še David Alaba. Foto: EPA
Jürgen Klopp
Jürgen Klopp se je priklonil pred navijači v Dortmundu. Najbolj priljubljeni trener v Nemčiji zapušča Borussio po sedmih uspešnih sezonah. Foto: EPA
Veselje v Hannovru, Michael Frontzek je rešil ekipo pred izpadom in bo zelo verjetno za nagrado dobil novo pogodbo. Foto: EPA
Ivica Olić
35-letni Ivica Olić je bil na pravem mestu v odločilnem trenutku. Foto: EPA
Hamburg
V Hamburgu so navijači slavili zmago pod uro, ki kaže, da je HSV že skoraj 52 let član Bundeslige, ne da bi niti enkrat izpadel. Foto: EPA
Martin Harnik, Filip Kostić in Daniel Ginczek
Martin Harnik, Filip Kostić in Daniel Ginczek proslavljajo zmagoviti zadetek Stuttgarta v Paderbornu. Foto: EPA

Izpadla sta Freiburg in Paderborn, Hamburg pa se bo za obstanek boril proti Karlsruheju.

Ob golu še podaja

Augsburg je v gosteh z 1:3 premagal Borussio Mönchengladbach, ki je že v prejšnjem krogu potrdila neposredno uvrstitev v Ligo prvakov. Bavarci so na Borussia Parku do 72. minute zaostajali, tedaj z igralcem več izenačili, v 77. minuti pa je po predložku z desne strani slovenski napadalec visoko skočil in z glavo zadel v zgornji kot za 1:2. Žoga se je v mrežo odbila od vratnice. V 95. minuti je še podal Saschi Möldersu za končnih 1:3.
26-letni Matavž, ki je v zadnjem času dobival zelo malo priložnosti za igro, je tokrat igral od 53. minute, ko je zamenjal Halila Altintopa. To je bil njegov tretji zadetek v letošnji sezoni, prva dva je dosegel že poleti v 2. in 4. krogu. Vse tri je prispeval kot rezervist. Gostitelji so zadnje pol ure igrali brez izključenega Havarda Nordtveita.

Pred Schalkejem in Borussio
Augsburg, ki mu je lani z osmim mestom za las spodletela prva uvrstitev v Evropo, je z zmago za točko prehitel Schalke, ki je z 2:0 klonil v Hamburgu. Dve točki za Schalkejem je na sedmem mestu sezono končala Borussia Dortmund, ki je bila doma s 3:2 boljša od Werderja. Kevin Kampl je sedel na klopi. Če bo Borussia prihodnjo soboto v finalu nemškega pokala premagala Wolfsburg, bo tudi ona neposredno uvrščena v Evropsko ligo, v nasprotnem primeru pa bo evropsko sezono začela v tretjem krogu kvalifikacij. Za Schalke velja prav nasprotno in bo upal na zmago Wolfsburga.

Nesrečni Krmaš poslal Freiburg v drugo ligo
Prava drama je potekala v boju za obstanek, pred zadnjim krogom je trepetalo kar šest ekip. Hannover je na ključni tekmi premagal Freiburg in ostaja med elito. Freiburg se po šestih letih seli v drugo ligo. Gostitelji so začeli sanjsko, saj je že v 3. minuti Hiroši Kijotake zadel z glavo po lepi podaji Miike Albornoza z leve strani.
Trener Freiburga Christian Streich, ki je prejšnji teden presenetljivo na kolena spravil Bayern (2:1), je nerazumljivo dolgo na klopi držal najboljšega strelca Nilsa Petersena. Vstopil je šele v 69. minuti. Odločilni trenutek se je zgodil šest minut pred koncem, ko je Jimmy Briand streljal iz težkega položaja, vratar Freiburga Roman Bürki je žogo odbil z golove črte, a je pritekel Pavel Krmaš, žoga pa se je od njega odbila v mrežo (2:0). Petersen je v sodnikovem dodatku znižal, pritisk pa nato ni obrodil sadov in solze navijačev Freiburga so tekle v potokih. S 14. mesta so po neugodnih izidih za njih na drugih zelenicah padli na predzadnje mesto, ki vodi v drugo ligo.
Ginczek obdržal Stuttgart med elito
Stuttgart je na zadnjih treh tekmah osvojil vseh devet točk in ostaja v Bundesligi. Na odločilni tekmi je odnesel vse tri točke iz Paderborna (1:2). Gostitelji, ki so imeli še minimalne možnosti za dodatne kvalifikacije, so povedli že v 4. minuti, ko je Marc Vučinović zadel z roba kazenskega prostora. V 36. minuti je kapetan Paderborna Uwe Hünemaier zelo slabo izbil žogo v kazenskem prostoru, Daniel Didavi se je znašel na pravem mestu in z osmih metrov z levico izenačil.
Neodločen izid je pomenil, da gresta obe ekipi v drugo ligo. Stari lisjak na klopi Stuttgarta Huub Stevens je v 69. minuti v igro poslal Alexandrutja Maxima, ki je le tri minute zatem lepo zaposlil Daniela Ginczeka. Hitri napadalec je sam stekel proti golu, preigral vratarja Lukasa Kruseja in poslal žogo v prazno mrežo. Stuttgart, ki je bil leta 2007 nemški prvak, se je tako rešil skozi šivankino uho.
Olić in Rajković rešila "dinozavre Bundeslige"
Hamburger SV je edina ekipa, ki nikoli od ustanovitve (v sezoni 1963/64) ni izpadla iz Bundeslige. Pred zadnjim krogom je izbrancem Bruna Labbadie kazalo izjemno slabo. Nujno so morali premagati Schalke, odvisni pa so bili tudi od tekmecev (če bi Freiburg v Hannovru izenačil na 2:2, bi HSV izpadel v drugo ligo).
Rafael van der Vaart je bil kaznovan, v prvem polčasu se je poškodoval še napadalec Pierre-Michel Lasogga. V 49. minuti je po kotu žoga zadela Johana Djourouja v zadnjo plat in se odbila do Ivice Olića. Izkušeni hrvaški napadalec jo je z desnico poslal v mrežo. Devet minut zatem je po podaji Lewisa Holtbyja s prostega strela v kazenskem prostoru najvišje skočil Slobodan Rajković in z glavo postavil končnih 2:0.
"Gasilec" Labbadia je v petih tekmah zbral kar deset točk in drugo leto zapored se bo Hamburg soočil z dodatnimi kvalifikacijami, ki bodo na sporedu v četrtek in v ponedeljek, 1. junija.