Celje
Zadetki s tekem v Dravogradu in Kranju
Maribor Olimpiji pobegnil na plus tri

Srečanje v Velenju je bilo pri izidu 0:0 prekinjeno v 26. minuti, saj se je na zelenico spustila tako gosta megla, da igra ni bila več mogoča. Po nekajminutnem čakanju se je sodnik Dejan Balažič odločil, da tekmo dokončno odpove.

Srečanje se bo nadaljevalo v ponedeljek ob 15.00.

Celje do zmage v 93. minuti
V uvodni tekmi dneva je Celje v Dravogradu z 2:1 ugnalo Ankarana. Celjani so zmagali tretjič zapored. Že v prvem polčasu so bili precej nevarnejši. V 40. minuti je Filip Dangubić preigral dva domača branilca in prišel pred vratarja Primoža Bužana, ki pa je izvrstno posredoval in žogo odbil. Do nje je prišel Mitja Križan, a jo je poslal čez vrata. Popolnoma enako se je zgodilo v akciji le nekaj trenutkov pozneje.

Gostje so do zasluženega vodstva prišli v 55. minuti. Takrat je Luka Žinko zanesljivo izvedel 11-metrovko, ki jo je s prekrškom nad Lupeto zakrivil Emir Burkić. Za Žinka je bil to peti zadetek v sezoni in četrti z bele točke. V 56. minuti je imel priložnost za 0:2 Luka Šušnjara, a je s približno 15 metrov za malce zgrešil cilj. Še več vode na celjski mlin je steklo v 59. minuti, ko si je drugi rumeni in s tem rdeči karton prislužil domači nogometaš Žan Humar.

V 72. minuti je imel Ankaran kljub igralcu manj lepo priložnost za izenačenje, ko je Bradley Meledje streljal z roba kazenskega prostora, a je žogo poslal mimo gola. V 88. minuti je bil natančnejši Raoul Junior Delgado in s prostega strela z leve strani izenačil.

Na srečo gostov pa to ni bil zadnji zadetek na tekmi. V tretji minuti sodnikovega podaljška sta akcijo zrežirala rezervista Rudi Požeg Vancaš in Fedor Predragović, ki je neoviran poslal žogo za Bužanov hrbet za končnih 2:1. Za Predragovića je bil to prvi gol v slovenski prvi ligi.

Aluminij bogato unovčil izključitev Džafića
Aluminij je s 3:0 premagal Triglav. Kidričani so se s četrto zmago ne le vsaj do nedelje prebili na sedmo mesto, temveč se od neželenega devetega mesta, ki ga zaseda prav Triglav, oddaljili za pet točk. Dvoboj je bil dokaj izenačen, za visok poraz Triglava pa je kriva predvsem izključitev vratarja Elvisa Džafića, kar so znali gostje unovčiti v izdihljajih tekme. Džafić je v 88. minuti stekel iz vrat in s prekrškom preprečil protinapad in najbrž tudi zadetek Marku Nuniću ter si prislužil neposredni rdeči karton. Ob vseh opravljenih menjavah in tudi dejstvu, da Kranjčani niti niso imeli rezervnega vratarja, je med vratnici stopil rezervni napadalec Luka Majcen.

Gostje povedli prek Škofleka
Majcen pa je hitro moral pobrati žogo iz svoje mreže, v 91. minuti je po podaji Žige Škofleka zadel Alen Krajnc. Malce pozneje ga je po protinapadu premagal še Nunić za končnih 3:0. Gostje so povedli v 42. minuti, ko je z roba kazenskega prostora ustrelil Škoflek, žoga je na poti proti golu zadela še Dina Suljevića in toliko spremenila smer, da je končala za hrbtom nemočnega Džafića. Za Škofleka je bil to drugi gol v sezoni.