Lionel Messi je bil znova neustavljiv. Foto: Reuters
Alexis
Branilec Alexis se je lahko le prijel za glavo, saj je naredil zares veliko neumnost pri drugem zadetku Barcelone. Foto: Reuters
Angel Correa in Yannick Ferreira Carrasco
Angel Correa in Yannick Ferreira Carrasco sta že po petih minutah poskrbela za veliko prednost Atletica. Foto: EPA

Barcelona, ki ne blesti na začetku sezone, ima maksimalnih šest točk. Manjkal je Luis Suarez, ki še ni okreval po poškodbi kolena, zato se je v napadu vse vrtelo okoli Messija.

Pacheco obranil strel Messija z enajstih metrov
Katalonci so imeli v prve pol ure veliko premoč, a jim ni uspelo prebiti trdne obrambe Alavesa. V 31. minuti je Ruben Sobrino ušel po levi strani, se otresel Gerarda Piqueja in nevarno streljal, vendar je bil Marc-Andre ter Stegen zbran. Šest minut pred odmorom je Rodrigo Ely po podaji iz kota za dres povlekel Piqueja, ki je skušal atraktivno streljati s petih metrov. Sodnik Carlos del Cerro Grande je to opazil in takoj pokazal na belo točko. Messi je streljal, a je bil vratar Fernando Pacheco na pravem mestu. Odlično je posredoval in žogo odbil v kot.

Branilec Alexis dvakrat na nepravem mestu
V 55. minuti je Jordi Alba zaposlil Messija v kazenskem prostoru, Argentinec je streljal z enajstih metrov z leve strani, žoga ja zadela branilca Alexisa in prelisičila vratarja Pacheca.

Tudi enajst minut zatem je Alexis naredil veliko napako. Žogo je skušal poslati izpred svojih vrat, a je zadel rezervista Paca Alcacerja, ki jo je takoj poslal do Messija. Najboljši igralec tekme je z močnim strelom z levico postavil končni izid. Odpor Alavesa je bil strt. V 77. minuti je Messi z roba kazenskega prostora stresel še prečko.
"Veliko stvari sem slišal v minulih dneh. To zelo negativno vlpliva na igralce, ki pa so tokrat prikazali pravi obraz. Imeli smo težke trenutke, a smo jih dobro prestali. Mislim, da gre naša krivulja le še navzgor, saj imamo maksimalnih šest točk," je pojasnil trener Barcelone Ernesto Valverde.

Oblak obranil strel Viere z enajstih metrov
Las Palmas je bil brez možnosti proti Atleticu (1:5). Madridčani so že po petih minutah vodili z 2:0, zadela sta Angel Correa in Yannick Carrasco.
Pri izidu 1:4 se je izkazal tudi Jan Oblak. Gabi je v 81. minuti kazenskem prostoru podrl Jonathana Viero, ki je sam izvedel enajstmetrovko. Streljal je po sredini vrat, slovenski reprezentančni vratar pa je bil na pravem mestu in žogo je zanesljivo odbil. Končni izid je postavil Thomas Teye z natančnim strelom z desno nogo z roba kazenskega prostora.