Veselje igralcev Atletica po vodilnem golu Antoina Griezmanna. Foto: Reuters
Lionel Messi (Barcelona)
Lionel Messi je dosegel 25. hat-trick v La Ligi, na zadnjih 10 tekmah Barcelone pa je tako prispeval kar 12 golov. Foto: Reuters
Rene Krhin (Granada) opazuje strel Luisa Suareza (Barcelona)
Rene Krhin se je po poškodbi gležnja konec novembra vrnil v postavo Granade šele z novim letom, kjer je začel z zmago nad Sevillo (2:1), zdaj pa so v štirih dneh še drugič izgubili z 0:4. Foto: Reuters

Izboljšali se bomo. Izboljšati moramo številne stvari, in to bomo naredili, za kar imamo tudi čas.

Zinedine Zidane po zmagi
Zinedine Zidane 9. julija 2001 ob prihodu iz Juventusa v Real Madrid, ob njem tudi predsednik Florentino Perez
Poleti 2001 je za takrat rekordno odškodnino 75 milijonov evrov prestopil iz Juventusa v Real Madrid in si izbral številko 5. Petnajst let in pol pozneje se je Zinedine Zidane kot trener kraljevega kluba prav tako predstavil s "petico". Foto: Reuters
Zinedine Zidane, trenerski debi na klopi Real Madrida
Zinedine Zidane je zadnjo tekmo za Real odigral 7. maja 2006, ko so s 3:3 remizirali proti Villarrealu. Igralsko kariero pa je nato sklenil mesec dni pozneje z razvpito "glavco" v finalu SP-ja 2006. Foto: Reuters
Gareth Bale (Real Madrid)
Trio Bale-Benzema-Ronaldo je v sezoni 2015/16 dosegel že 40 golov, s čimer je v prednosti za en sam zadetek pred triom Barcelone Messi-Suarez-Neymar. Foto: Reuters

Za varovance Diega Simeoneja je slovenski vratar Jan Oblak branil vso tekmo. Veliko dela ni imel. Ob redkih strelih domačih pa je bil zanesljivo.

Atletico je mrežo domačih načel v 49. minuti, ko si je Antoino Griezmann atraktivno izmenjal dvojno podajo z Lucianom Dariem Viettom, nato pa na daljši vratnici žogo poslal za hrbet Sergia Alvareza.

Vse upe domačih je v 80. minuti pokopal Yannick Ferreira-Carrasco, ki je po neuspešnem izbijanju branilcev Celte - dolgo žogo je v napad poslal prav Oblak - prišel do žoge, potegnil še nekaj metrov in matiral Alvareza.

Atletico ima ob tekmi več na vrhu lestvice dve točki prednosti (44:42) pred Barcelono, ki je že v soboto s 4:0 porazila Granado.

Messi odločil proti Granadi že v četrt ure
Deset mesecev Lionel Messi ni zabil treh golov na eni tekmi, zdaj pa je v Barcelono prišla Granada, ki je bila vključno z Renejem Krhinom, nemočna proti mojstrstvu Argentinca.

Messi je že po četrt ure igre dvakrat preigral gostujočo obrambo in zatresel mrežo. Tretji gol za dopolnitev prvega hat-tricka po 8. marcu 2015 proti Rayu Vallecanu je prvi zvezdnik Barcelone dosegel v drugem polčasu, ko mu je na nogo padel odbitek. Niz neporaženosti je Barcelona podaljšala na 20 tekem, pri čemer je za končnih 4:0 poskrbel drugi superzvezdnik Kataloncev Neymar v 83. minuti.

Krhinu na Camp Nouu samo prvi polčas
Nasproti evropskim prvakom je v prvi postavi gostov zaigral tudi Slovenec Rene Krhin, ki pa se je utopil v podpovprečnosti Granade. Podajal je sicer z 80-odstotno natančnostjo, dobil en skok, a ni bilo prestreženih žog. Ob polčasu je bil Krhin zamenjan z Diegom Mainzom.

Zidane s petico debitiral na klopi
Nova trenerska doba v Madridu se je začela v velikem slogu: Zinedine Zidane je ob trenerskem debiju popeljal Real do visoke zmage nad Deportivom s 5:0. S postavitvijo 4-3-3 so gostitelji takoj planili po Deportivu, ki pa se ni prišel branit in zato hitro plačal ceno.

Dvojček Benzemaja, trojček Bala
Po četrt ure je po prekinitvi in podaji iz kota ustrelil kapetan Sergio Ramos, v gneči pa je Karim Benzema s petko preusmeril žogo v mrežo. Francoz je s 100. ligaškim golom v dresu Reala tako hitro osrečil rojaka, ki je dokončno zapustil varno zavetje upokojene igralske legende za neusmiljeno trenersko življenje v enem največjih klubov.

Sledil je šov Garetha Bala, kateremu je marsikdo po slovesu Rafaela Beniteza napovedoval stransko vlogo v Zidanovi postavitvi. A Valižan je bil v soboto z naskokom najbolj razpoloženi galaktik in vneto tresel Deportivovo mrežo. Najprej v 22. minuti, nato v 49., do hat-tricka pa je Bale prišel v 63. minuti, ko je še drugič v večeru zadel po strelu z glavo. Prvi zvezdnik Reala Cristiano Ronaldo si je na vsak način prizadeval, da bi zadel še sam, vmes stresel vratnico, v zadnjih minutah pa dvakrat ostal brez gola, zato pa je končnih 5:0 postavil Benzema.

Najbolj zadovoljen z odnosom
"Vedno, ko zmagaš, si vesel. In sem vesel ter zadovoljen z igro, ki smo jo prikazali. Nocoj mi je bil najbolj všeč odnos, tako od tistih, ki so igrali, kot od drugih na klopi. Verjemite mi, da premagati Deportivo s 5:0 ni lahko," je po tekmi povedal novi trener prvega moštva Reala. Zanimivo, da Zidane kot trener drugega moštva Real Castille v tretji španski ligi na 57 tekmah ni nikoli slavil za več kot štiri gole.