Alessandro Matri je zamenjal poškodovanega Fabia Quagliarello in že po štirih minutah zadel v polno. To je bil tudi edini gol na tekmi v Lecceju. Foto: EPA
Kevin Prince Boateng
Kevin Prince Boateng je postavil končni izid na tekmi Atalanta - Milan (0:2). Foto: EPA
Emanuele Calaio
Emanuele Calaio (desno) je proti Laziu dosegel dva zadetka. Foto: EPA
Claudio Ranieri in Diego Milito
Claudio Ranieri in Diego Milito sta lahko zadovoljna s formo Interja v zadnjem obdobju. Foto: EPA

Rdeče-črni so z 2:0 slavili v Bergamu in Atalanti zadali šele tretji letošnji poraz. V 22. minuti je goste v vodstvo popeljal Zlatan Ibrahimović, ki je zadel s sporno dosojene 11-metrovke po domnevnem prekršku Thomasa Manfredinija nad Alexandrom Patom. Švedski napadalec je v 82. minuti podal še za drugi zadetek na tekmi, ko je mrežo zatresel Kevin Prince Boateng. Pri izidu 0:1 je domači zvezdnik German Denis iz bližine zadel vratnico.

Handanović pri golu brez moči
Ibrahimović je ujel Denisa na vrhu lestvice strelcev, oba sta v 17 krogih zadela po 12-krat. Pri tej številki je po dveh golih proti Ceseni tudi Udinesejev golgeter Antonio Di Natale. Videmčani so na Friuliju goste odpravili s 4:1, vendar niso imeli tako lahkega dela, kot kaže izid. Di Natale je sicer prvič zatresel mrežo že po 48 sekundah, vendar je v 39. minuti izenačil Brazilec Eder (Samir Handanović je bil brez moči), Cesena pa je imela tik pred odmorom tudi lepo priložnost za povišanje vodstva. Iz ugodnega položaja se ni dobro znašel Adrian Mutu.

Udinese je znova povedel v 54. minuti, ko je po strelu Kwadwa Asamoaha od daleč veliko napako storil gostujoči vratar Francesco Antonioli. Sedem minut pozneje so gostje ostali brez izključenega Maurizia Laura (drugi rumeni karton), na 3:1 pa je z odličnim strelom od daleč povišal Dušan Basta. Končni izid je v 82. minuti s strelom iz obrata postavil Di Natale.

Juve se ni naprezal
Juventus je z 1:0 zmagal pri zadnjeuvrščenem Lecceju. "Stara dama" je imela v deževnem drugem polčasu nekaj težav, a se ni naprezala in ubranila minimalno vodstvo, ki ji ga je v 27. minuti zagotovil Alessandro Matri. V mrežo je potisnil žogo, potem ko je vratar Massimiliano Benassi ni uspel zadržati po nizkem strelu Mirka Vučinića s 25 metrov. Štiri minute prej se je znova pošodoval Fabio Quagliarella (zlomil si je desno ličnico), zamenjal pa ga je ravno Matri.

Cesar zakrivil drugo 11-metrovko
Treh točk se je veselila tudi Roma. Prva dva zadetka v tej sezoni je dosegel Francesco Totti, oba z 11-metrovke. 12 minut pred koncem mu je statistiko pomagal izboljšati Boštjan Cesar, ki je v kazenskem prostoru igral z roko.

Inter se vse bolj prebuja
Že v soboto je tako kot Lazio igral tudi Inter in visoko, s 5:0 premagal Parmo. Dvakrat je natančno meril Diego Milito. To je že peta zaporedna zmaga črno-modrih v Serie A. V nedeljo jih čaka mestni derbi proti Milanu.

Bačinović poraz videl s klopi
Lazio je v Sieni že po prvem polčasu zaostajal z 0:3, v 45. minuti je ostal še brez izključenega vratarja Albana Bizzarrija. Siena predtem ni zadela kar na petih srečanjih zapored! Palermo je brez obeh Slovencev na domačem igrišču klonil z Napolijem (1:3). Armin Bačinović je bil na klopi, medtem ko Josipa Iličića zaradi rdečega kartona na prejšnji tekmi ni bilo v ekipi.