Najboljše italijansko moštvo sezone 2010/11 je Milan! Foto: EPA
AC Milan, prvak Serie A 2010/11
Po zadnjem sodnikovem žvižgu na Olimpicu se je začelo šampionsko slavje v vrstah rdeče-črnih iz Milana. Foto: EPA
Christian Abbiati (Milan)
Christian Abbiati je odlično opravil svoje delo in je sijajno poveljeval granitni obrambi, ki je na 36 ligaških tekmah prejela le 23 golov. Foto: Reuters
Barbara Berlusconi, AC Milan
Silvia Berlusconija in njegovo družino je na slavju na igrišču v Rimu zastopala hčerka Barbara, ki je sicer v vezi z Brazilcem Patom. Foto: Reuters

Na Apeninskem polotoku je po petih letih konec Interjeve nogometne vladavine. Novi vladar je njegov veliki tekmec Milan, ki ima dva kroga pred koncem prvenstva devet točk prednosti pred "neroazzurri", katere še čaka tekma 36. kroga.

Gostje na koncu celo bližje zmagi
Neprivlačni izid v Rimu še zdaleč ne razkriva dinamike obračuna med Romo in Milanom. "Sinovi volkulje" so bili boljši v 1. polčasu in voljni, da pokvarijo zabavo gostom. Poskus Mirka Vučinića je bil na poti v gol, a je Christian Abbiati poskrbel za čudežno obrambo. V nadaljevanju so Lombardijci prestavilo prestavo višje in začeli narekovati ritem, Robinho pa je tudi zadel vratnico. Na koncu se je tekma končala z remijem brez golov, začelo pa se je veliko slavje AC Milana.

"Rossoneri" hitro ujeli "nerroazzurre"
Milan je osvojil že svoj 18. naslov italijanskega prvaka, s čimer se je izenačil z Interjem, medtem ko ima vodilni Juventus 27 naslovov. Za "rdeče-črne" je to prvi naslov po sedmih letih in že osmi po letu 1986, ko je lastnik kluba postal Silvio Berlusconi. Sedanji italijanski premier je pod vtisom odlične sezone, za katero je najzaslužnejši trener Massimiliano Allegri že obljubil 70 milijonov za nove poletne okrepitve, s katerim bi se Milan na vrh vrnil tudi v Evropi.
Handanović ubranil enajstmetrovko
Udinese je pred domačimi gledalci ugnal neposrednega tekmeca za četrto mesto (2:1). Vodilna zadetka za videmsko moštvo je proti Laziu dosegel Antonio Di Natale, nato pa se je izkazal še Samir Handanović. Slovenski reprezentančni vratar je v 67. minuti Mauru Zarateju ubranil strel z bele točke. Nekaj upanja je Rimljanom v 76. minuti vlil Libor Kozak, a je Udinese ohranil prednost in se s tremi točkami zavihtel na četrto mesto. Od 60. minute je za Bologno, ki je remizirala s Parmo (0:0), igral Rene Krhin.

36. krog:
ROMA - MILAN 0:0
Milan je 18. postal italijanski prvak!

PALERMO - BARI 2:1 (1:1)
Miccoli 39., Bovo 53.; Bentivoglio 7.
Bačinović je igral vso tekmo, Iličić pa od 46. minute, Andjelković in Kurtić (vsi Palermo) sta bila na klopi.
Iličić je podal za 2:1, Miccoli je v 65. zapravil 11-m.

BOLOGNA - PARMA 0:0