Adam Rooney je bil natančen z glavo sredi prvega dela. Foto: Reuters
Nikola Žigić
Nikola Žigić ni imel svojega večera. Mariborčani so dobro pazili na srbskega napadalca. Foto: Reuters
Chris Hughton
Trener Chris Hughton po tekmi ni bil zadovoljen, saj se poslavlja od Evropske lige. Foto: Reuters
Tim Matavž
Tim Matavž ima s PSV-jem visoke cilje tudi v izločilnem delu tekmovanja. Foto: EPA
Matavž zadel za PSV

Srečanje na stadionu St. Andrew's ni bilo razburljivo, za slovenske prvake pa ni imelo tekmovalnega pomena, saj so bili že pred zadnjim krogom prikovani na zadnje mesto skupine H. Iz te skupine sta v šestnajstino finala napredovala Club Brugge in Braga, ki sta se v Belgiji razšla z 1:1.
Nevaren poskus Vidovića
Tekma v uvodnih minutah ni navdušila. Angleži so bili več pri žogi, vendar jim ni uspelo izvesti nevarne akcije. Še najbolj so zapretili po prostem strelu Davida Murphyja v 14. minuti, ko je žoga zadela živi zid, spremenila smer, a končala nad prečko mariborskega gola. V 19. minuti so imeli vijoličasti lepo priložnost. Po kotu je Jovan Vidović z glavo prišel do strela z glavo, a je streljal mimo vrat.

Redmond zrežiral zadetek Rooneyja
Pet minut pozneje je Nathan Redmond z desne strani poslal predložek pred vrata, kjer je Adam Rooney z glavo zatresel mrežo. Tudi po zadetku so bili Angleži boljši tekmec, vendar v napadu niso bili posebej konkretni. V 44. minuti je strel Željka Filipovića z dobrih 20 metrov ujel vratar Colin Doyle.
Vratnica rešila Handanovića
V drugem polčasu okoli 21.000 gledalcev ni videlo prav nič spektakularnega nogometa, igra je večinoma potekala na sredini igrišča, brez vsakršne nevarnosti za ena ali druga vrata. Trener Darko Milanič je v zadnjih 20 minutah ekipo osvežil z Agimom Ibraimijem, Etienom Velikonjo in Dejanom Trajkovskim, toda to ni pomagalo. V 74. minuti se je po kotu pri strelu z glavo spet znašel dokaj neoviran Rooney, a se je izkazal vratar Jasmin Handanović, ki ga je v 86. minuti po močnem strelu Redmonda rešila vratnica.

Matavž zadel ob novi zmagi PSV-ja
PSV iz Eindhovna je premočno zmagal v skupini C, piko na i prvemu mestu je postavil z domačo zmago nad Rapidom iz Bukarešte z 2:1. Drugi zadetek za Nizozemce je v 79. minuti dosegel Tim Matavž, ki je žogo pospravil v prazno mrežo po podajah Stanislava Manoleva in Jeremaina Lensa.

Tudi Udinese napredoval
Udinese je v skupini I igral s Celticom, za napredovanje pa je moral osvojiti točko. To mu je tudi uspelo, končni izid je bil namreč 1:1. Škoti so povedli v 29. minuti prek Garyja Hooperja, izenačil pa je Antonio di Natale ob koncu prvega polčasa. Iz te skupine je ob Udineseju napredoval madridski Atletico, ki je s 3:1 ugnal Rennes.

Siona ne bo v Evropski ligi
Mednarodno športno razsodišče v Lozani je zavrnilo pritožbo švicarskega nogometnega kluba Sion, ki se je želel s pritožbo na CAS vrniti v tekmovanje v Evropski ligi. Toda CAS je potrdil kazen Evropske nogometne zveze, ki je Švicarje izključila iz tekmovanja, potem ko so ti kršili pravila na tekmi proti Celticu. Sion, ki bo moral odšteti 32.655 evrov za pravne stroške, je na tekmi zadnjega predkroga proti Celticu na igrišče poslal pet igralcev, ki niso imeli pravice nastopa. Uefa je zaradi tega Sion izključila iz tekmovanja in tekmi s Celticom registrirala s 3:0 v korist Škotov.

6. krog, skupina H:
BIRMINGHAM - MARIBOR 1:0 (1:0)
21.436; Rooney 24.

Birmingham: Doyle, Beausejour, Gomis ( 73./N'Daw), Davies, Murphy , Ibanez, Fahey, Redmond ( 88./Burke), Spector, Rooney ( 80./Mutch), Žigić.

Maribor: Handanović, Potokar, Rajčević, Vidović , Arghus ( 75./Trajkovski), Mezga, Mertelj, Filipović, Cvijanović ( 67./Ibraimi), Tavares ( 71./Velikonja), Volaš.

Sodnik: Sascha Kever (Švica)

CLUB BRUGGE - BRAGA 1:1 (0:0)
Vleminckx 50.; Ewerton 65.
RK: Elderson 16./Braga

Letsvica:
CLUB BRUGGE * 6 3 2 1 12:9 11 BRAGA * 6 3 2 1 12:6 11 BIRMINGHAM 6 3 1 2 8:8 10 MARIBOR 6 0 1 5 6:15 1 * - v 1/16-finala