Napadalec Olimpije Andraž Šporar je zadel z izjemnim udarcem z okoli 25 metrov. Foto: www.nkolimpija.si

Gostje so povedli v 30. minuti, ko je bil uspešen Nicolai Brock-Madsen. A že dve minuti pozneje je Haris Vučkić poravnal izid. Za potezo tekme je v 38. minuti poskrbel Andraž Šporar, ki je z izjemnim udarcem z okoli 25 metrov poslal žogo v desni zgornji kot danskih vrat za 2:1.

Toda izbrancem Tomaža Kavčiča ni uspelo ubraniti prednosti, saj se je rezervist Lasse Vigen Christensen v 66. minuti prikradel za slovensko obrambo in izenačil na 2:2. Slovenija je imela najlepšo priložnost za zmago v 86. minuti, ko je Frederik Roennow ubranil poskus Dejana Trajkovskega z nekaj metrov.

Kavčič: Rezultat je realen
"Mojim varovancem bi čestital za predstavo, s kančkom sreče bi morda lahko iztržili tudi zmago, a rezultat je vendarle realen, saj so tudi Danci imeli svoje priložnosti. Najpomembneje je, da zdajšnji rod odigra čim več težkih in kakovostnih tekem ter se razvija. Gremo naprej," je po tekmi dejal selektor Kavčič.

Slovenci bodo naslednjo tekmo igrali 11. oktobra na Danskem.