Napadalec Rudarja Elvis Bratanović je dosegel dva gola. Foto: Aleš Fevžer
Tomaž Kavčič
Selektor Tomaž Kavčič je upravičeno zadovoljen s predstavo svojih varovancev. Škoda le, da ta ni prišla že kakšen krog prej. Foto: Ervin Čurlič

Slovenci so se po bolečem porazu (0:1) z Rusi hitro pobrali in stresli jezo nad Bolgare. Varovanci Tomaža Kavčiča so povedli v 24. minuti, ko je po podaji Urbana Žiberta zadel Matej Pučko. A veselje Slovencev je bilo kratkotrajno, saj je že štiri minute pozneje Aleksander Kolev izenačil.

Nadaljevanje je povsem pripadlo Slovencem. Enej Jelenič je po Žibertovi podaji priigral novo vodstvo (2:1). V drugem polčasu je Slovenija še dodala plin in z goli Harisa Vučkića ter dvema Elvisa Bratanovića povsem dotolkla domačine.

Kavčič: Lepa zmaga za konec leta
"Po taki zmagi moraš biti zadovoljen. Vsem igralcem bi čestital. Pričakovali smo težko tekmo glede na to, da so Bolgari povsem enakovredno igrali proti Rusom in Dancem. Tako je tudi bilo prvih 20 minut, nato smo jih odprli, po prejetem golu pa povsem nadigrali. Mogoče bi bila lahko zmaga še višja. Morda se nam je danes vrnilo nekaj stvari s prejšnjih tekem, ko smo imeli nekaj smole. Res lepa zmaga za konec leta," je po tekmi povedal selektor Kavčič.

5. marca v Andori
Slovenci bodo naslednjo tekmo odigrali 5. marca 2014 v Andori. Iz kvalifikacij se bodo v "play off" uvrstili zmagovalci desetih skupin in štirje najboljši drugouvrščeni. Slovenci so se tri kroge pred koncem zavihteli na tretje mesto, a zdi se, da sta Danska in Rusija neulovljivi.