Napadalec Andraž Šporar, sicer član Olimpije, je imel priložnost v 63. in 72. minuti. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

V prvem polčasu so bili boljši Rusi, ki so prek Romana Zobnina v 45. minuti tudi stresli prečko. V nadaljevanju pa so imeli pobudo varovanci Primoža Glihe. Dve lepi priložnosti sta se ponudili Andražu Šporarju, a ju ni izkoristil. V sodnikovem podaljšku je Jure Balkovec meril mimo gola.

V drugi tekmi je Švedska s 3:1 premagala Wales, ki bo v petek naslednji tekmec Slovenije.

Zanesljivo naprej prvi dve reprezentanci
V uvodnem delu kvalifikacij nastopajo ekipe v 12 skupinah s po štirimi reprezentancami. V elitni krog se bodo prebile prvo- in drugouvrščene ekipe iz vsake skupine ter najboljša tretjeuvrščena. Iz elitnega dela se bodo na evropsko prvenstvo uvrstili zmagovalci sedmih skupin s po štirimi reprezentancami.