Selektor Primož Gliha je bil lahko zadovoljen predvsem z igro v drugem polčasu. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenci, ki so kvalifikacije začeli z zmago in neodločenim izidom proti Luksemburgu, so dosegli še drugo zmago in se utrdili v vrhu lestvice skupine 9.

Slovenija je tekmo izvrstno začela in povedla v 9. minuti prek Martina Kramariča. Domači so imeli žogo večkrat v posesti, tudi večkrat poizkušali s streli. Dve minuti pred odmorom je izenačil Stefan Lončar.

V drugem polčasu je Nikola Vujnović najprej zatresel okvir vrat, v 71. minuti pa je Janez Pišek unovčil enajstmetrovko za vodstvo z 2:1. V 73. minuti so Črnogorci ostali brez vratarja Arijaneta Murića, ki je dobil rdeči karton, v 78. minuti pa so Slovenci prek Matica Vrbanca povišali na 3:1, ko je unovčil podajo Piška.

Na prvenstvo se ob Italiji neposredno uvrstijo zmagovalci devetih kvalifikacijskih skupin, najboljše štiri drugouvrščene ekipe pa se bodo prebile v dodatne kvalifikacije.

Naslednja tekma izbrance Primoža Glihe čaka 9. novembra, ko bodo v Novi Gorici gostili današnje tekmece.