Veselje nogometašev Mainza po zadetku Nica Bungerta. Foto: EPA
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je v letošnji sezoni dosegel že devet golov. Foto: EPA
Mike Hanke (Borussia Mönchengladbach)
Mike Hanke je z "doppelpackom" vsaj začasno popeljal "žrebeta" na 1. mesto Bundeslige. V njej je Mönchengladbach glavno vlogo igral v 70. letih, ko je tudi osvojil vseh pet naslovov nemškega prvaka. Foto: EPA
Felipe Santana
Branilec Felipe Santana je odlično izkoristil priložnost, ki jo je dobil po poškodbi Nevena Subotića. Foto: EPA
Mišo Brečko (Köln) in Mike Hanke (Borussia Mönchengladbach)
Köln Miša Brečka je v zadnjih petih krogih doživel štiri poraze in zdrsnil na 12. mesto lestvice. Foto: EPA

Že v peti minuti so si gostitelji priigrali lepo priložnost, ki jo je v kazenskem prostoru zapravil Sami Allagui. V 11. minuti so gostitelji uspeli povesti. Po napaki Luiza Gustava so izpeljali hiter protinapad. Nicolai Muller je podal Andreasu Ivanschitzu. Avstrijec je preigral Manuela Neuerja in žogo poslal v prazno mrežo.

Bayern, ki sicer ni pokazal pravega obraza, je izenačil v 56. minuti. Prosti strel je z leve izvedel Toni Kroos, v kazenskem prostoru pa se je najbolje znašel Daniel van Buyten, ki je z zadel z glavo. Devet minuti je Mainz potreboval za novo vodstvo. Marco Caligiuri je z velike razdalje z zelo natančnim strelom presenetil Neuerja. Devet minut kasneje je Niko Bungert po kotu z glavo povišal prednost. V 79. minuti so se Bavarci vrnili v igro. Znova je s prostega strela podal Kroos, tudi tokrat pa je bil najbolj spreten van Buyten, ki je znižal na 3:2.

Lewandowski natančen z glavo
Borussia iz Dortmunda je v izjemnem vzdušju na stadionu Westfalen v porurskem derbiju premagala Schalke z 2:0 in potrdila silovit vzpon forme. Rumeno-črni, ki jim po porazu v Londonu proti Arsenalu v sredo z 1:2 grozi izpad iz evropskih pokalov, so v Bundesligi iz kroga v krog nevarnejši.
Že v uvodne četrt ure so stisnili velike tekmece iz Gelsenkirchna na njihovo polovico. Premoč so kronali v 16. minuti, ko je Marcel Schmelzer podal iz prostega strela, najvišje pa je skočil napadalec Robert Lewandowski in žogo z glavo poslal v malo mrežico.
Po pol ure igre je imel izjemno priložnost Mario Götze, njegov strel s šestih metorv je vratarju Larsu Unnerstallu še uspelo odbiti, pred Lucasom Barriosom pa je posredoval Joel Matip. Gostje si niso v celotnem prvem delu priigrali niti ene priložnosti.
Branilec Santana potrdil zmago
Odločitev je padla v 61. minuti, ko je Mats Hummels žogo sijajno podaljšal do Barriosa, njegov strel je Unnerstall še uspel odbiti, žoga se je odbila naravnost do Felipeja Santane, ki jo je s 13 metrov z desnico poslal v mrežo. Do konca srečanja bi lahko Barrios in Lewandowski še povišala zasluženo zmago aktualnih prvakov. 80.720 gledalcev je proslavilo sladko zmago.
"Od prve do zadnje minute smo igrali odlično, naša zmaga je popolnoma zaslužena. Nismo jim dovolili kombiniranja na svoji polovici, visoko smo pritisnili in dobili pomembne dvoboje na sredini igrišča," se je znova smejalu trenerju Jürgenu Kloppu, ki je bil zelo potrt v sredo v Londonu, ko se je poškodoval Sven Bender.

Visok poraz Kölna doma
Borrusia iz Mönchengladbacha se je z zmago s 3:0 v Kölnu po 26 letih za en dan povzpela na vrh prvenstvene lestvice. Gole pred kar 50.000 gledalci sta prispevala Mike Hanke (20., 47.), ki je bil uspešen dvakrat, in Juan Arango (30.). Pri "kozličkih" je vso tekmo odigral slovenski reprezentančni branilec Mišo Brečko, medtem ko je Milivoje Novaković zaradi poškodbe že sklenil jesenski del prvenstva.

Borussia Mönchengladbach je bila nazadnje na vrhu lige daljnega 1. novembra 1985, ko je ekipo vodil zdajšnji trener Bayerna Jupp Heynckes.