Cristiano Ronaldo ostaja na prvem mestu v boju za prestižno nagrado pichichi. Foto: Reuters
Sergio Ramos
Takole se je veselil Sergio Ramos, ki je drugič v tej sezoni zadel na DP-ju. Foto: Reuters

Nogometaši iz Pamplone se krčevito borijo za obstanek. Na domačem terenu so ugnali Real (2:0) in Atletico (3:0) ter remizirali z Barcelono (0:0), toda v gosteh Osasuna še zdaleč ni tako uspešna. Tokrat je Real ves čas nadzoroval potek srečanja, junak zmage pa je bil povratnik po poškodbi Cristiano Ronaldo, ki je dvakrat velemojstrsko zadel.

Portugalski superzvezdnik, ki vodi na lestvici strelcev Primere in je prvi nogometaš Reala, ki je v štirih sezonah zapored dosegel več kot 30 golov, je povedel Madridčane v vodstvo v šesti minuti, ko je z desne z velike razdalje z izjemno rotacijo žoge presenetil Andresa Fernandeza. Počasni posnetek je razkril, da je bil v trenutku podaje Angela di Marie v prepovedanem položaju. S podobnega položaja je zadel še v 52. minuti, le da je tokrat mrežo zatresel z izjemno močnim strelom.

Zmago vrste Carla Ancelottija, ki je odpočil nekatere nosilce pred torkovo povratno tekmo polfinala Lige prvakov proti Bayernu, sta potrdila Sergio Ramos in Dani Carvajal, ki sta zadela z glavo po podajah di Marie in Isca. Barca in Atletico bosta tekmi 34. kroga odigrala v nedeljo.