Alvaro Morata je zmagoviti zadetek dosegel le dobro minuto po izenačenju Fiorentine. Foto: EPA
Gianluigi Buffon in Nikola Kalinić
Gianluigi Buffon je v 90. minuti takole ubranil 11-metrovko Nikoli Kaliniću. Foto: EPA
Juventus
Nogometaši Juventusa proslavljajo 27. zmago v Serie A v tej sezoni. Foto: Reuters

Slovenski reprezentant Josip Iličić je pri gostiteljih igral do 53. minute, ko je bil zamenjan zaradi poškodbe.
Neupravičeno razveljavljen gol Fiorentine
V prvem polčasu se je zvrstilo kar nekaj priložnosti na obeh straneh. Sodnik Paolo Tagliavento je v 20. minuti zaradi domnevnega nedovoljenega položaja neupravičeno razveljavil zadetek Federica Bernardeschija, ki ga je z globinsko podajo lepo našel Iličić. Televizijski posnetek je pokazal, da ofsajda ni bilo.

V 39. minuti so gostje povedli. Z desne strani je podal Sami Khedira, v kazenskem prostoru je z glavo na kratko zavrnil žogo Paul Pogba, Mario Mandžukić pa je "iz prve" natančno meril z levico.

Pri strelu od daleč začutil bolečine
Na začetku drugega polčasa je Iličić poskusil s strelom od daleč, meril previsoko in se pri tem poškodoval, zato je moral mesto na zelenici prepustiti Mauru Zarateju.

V nadaljevanju je izenačenje Fiorentini najprej preprečila vratnica, v 81. minuti pa je le dočakala zadetek. Veliko napako si je privoščil Leonardo Bonucci, ki je izgubil žogo, do nje je prišel Nikola Kalinić in jo s približno 20 metrov z desnico spravil za hrbet Gianluigija Buffona.

Veselje domačih navijačev ni trajalo dolgo, saj je rezervist Alvaro Morata že dobro minuto pozneje po strelu Patricea Evraja in odbiti žogi Milana Badlja z golove črte iz bližine zadel za vodstvo Juventusa z 1:2.

Kalinić tragični lik tekme
Razburljivih dogodkov pa s tem še ni bilo konec. V 90. minuti je namreč Tagliavento pokazal na belo točko po domnevnem prekršku Juana Cuadrada nad Kalinićem. Toda to je bila nova napaka sodnika, saj je hrvaški napadalec ob vstopu v kazenski prostor z leve strani odigral prekršek. Nato je kar sam streljal z 11-metrovke, vendar je Buffon prebral njegovo namero in se izkazal z obrambo. Ustavil je tudi strel Bernardeschija po odbiti žogi.

V 93. minuti je po poskusu Kalinića z glavo iz bližine žogo ustavila še prečka in Juventus se je lahko veselil 24. zmage na zadnjih 25 tekmah, s čimer se je zelo približal "scudettu".

35. krog:
INTER - UDINESE 3:1 (1:1)
Jovetić 36., 75., Eder 96.; Thereau 9.
Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

FROSINONE - PALERMO 0:2 (0:0)
Gilardino 56., Trajkovski 92.
Anđelković je igral vso tekmo, Struna (oba Palermo) je počival zaradi kartonov.
ATALANTA - CHIEVO 1:0 (0:0)
Borriello 55.
RK: Gomez 76./Atalanta
Kurtić (Atalanta) je igral vso tekmo. Birsa je bil na igrišču do 72. minute, Cesar (oba Chievo) pa na klopi.
BOLOGNA - GENOA 2:0 (1:0)