Aleksandar Mitrović je v 18. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko in Srbija je povedla z 0:1. Foto: Reuters
Kamil Glik je na dvoboju Poljske in Portugalske dosegel avtogol, po katerem so Portugalci povedli z 1:2. Na koncu je bilo 2:3. Foto: Reuters

Balkanski obračun ni ravno navdušil. Srbija je povedla v 18. minuti. Filip Stojković je v kazenskem prostoru podrl Milana Rodića, sodnik je pokazal na najstrožjo kazen, z bele točke je zadel Aleksandar Mitrović.

Na 0:2 je Srbija povišala v 82. minuti, strelec je bil še enkrat Mitrović, ki mu je obetavni Sergej Milinković-Savić v kazenskem prostoru atraktivno prepustil žogo.

Na tribuni je bil tudi Jose Mourinho, ki je v Podgorico prišel prav zaradi Lazievega nogometaša Milinković-Savića.

Črnogorci niso bili preveč nevarni, v 71. minuti je kapetan Stevan Jovetić poskusil od daleč, vratar Marko Dmitrović pa je imel kar nekaj težav, da je žogo odbil v kot.

Po treh odigranih tekmah sta na lestvici skupine 4 v vodstvu Srbija (7) in Romunija (5), ki je z 1:2 zmagala v Litvi.

V ligi A je Poljska gostila Portugalce, ki so bili brez Cristiana Ronalda. Evropski prvaki so vseeno zmagali z 2:3.

Slovenija bo v soboto igrala v Oslu z Norveško.

Iraška nogometna reprezentanca, ki jo vodi Srečko Katanec, je na prijateljski tekmi v Riadu z Argentino (kar nekaj zvezdnikov ni igralo, tudi Lionel Messi ne) izgubila z 0:4.