Wayne Rooney je v soboto vstopil šele na začetku drugega polčasa, ko je bil Manchester United že v izgubljenem položaju na stadionu Britannia. Foto: Reuters
Guus Hiddink
Guus Hiddink ni bil zadovoljen po remiju proti Watfordu. Foto: EPA

Aktualni prvaki so dobili le eno izmed zadnjih petih srečanj. Guus Hiddink je na klopi modrih debitiral z remijem proti Watfordu (2:2).
"Vsaka tekma med Manchester Unitedom in Chelseajem je derbi, a tokrat je to res prav posebna tekma. Proti Watfordu smo šele po zaostanku z 1:2 prikazali pravi obraz, zelo motivirani smo bili, da bi prišli do preobrata," je pojasnil Hiddink. Zelo bo pogrešal Diega Costo, ki je dobil peti rumeni karton in ne bo imel pravice nastopa.

Van Gaal lahko znova računa na "Schweinija" in Darmiana
Manchester United ni zmagal že na sedmih tekmah zapored, sobotni poraz proti Stoku (2:0) pa je bil že četrti zapored. To je najbolj črna serija rdečih vragov po novembru 1961.

"Manchester United je prav poseben klub. Privilegij je igrati za tako velik klub. Preprosto moramo igrati bolje. Pozabiti je treba poraze in se pripraviti na tekmo v ponedeljek," je poudaril Michael Carrick.

Louis van Gaal bo zelo verjetno začel z Waynom Rooneyjem, ki na stadionu Britannia v soboto prvič po januarju 2014 ni začel v prvi enajsterici. Bastian Schweinsteiger je odslužil prepoved igranja na treh tekmah, tudi Matteo Darmian je okreval po poškodbi.

Chelsea je neporažen na zadnjih osem medsebojnih tekmah (pet zmag in trije remiji). Modri so zmagali kar šestkrat na Old Traffordu v Premier ligi, kar ni uspelo nobeni drugi ekipi. Na zadnjih štirih gostovanjih so zadeli le dvakrat, tri točke so v letošnji sezoni prinesli le iz gostovanja pri West Bromwichu avgusta.