Obračun najboljših moštev na svetu je minil v znamenju ostrega in borbenega nogometa, v katerem sta obramba dobila čisto 10. Foto: Reuters
Michael Owen
Michael Owen je ob drugem angleškem zadetku uprizoril pravcato miniaturo za učbenike. Foto: Reuters
Vasilij Berezucki ima glavo na pravem mestu
Branilec Vasilij Berezucki je načel mrežo varovancev Srečka Katanca. Junak pa je bil vratar Vjačeslav Malafejev, ki je ubranil najstrožjo kazen. Foto: Reuters
Veselje Škotov po zadetku Kris Boyd
Škoti s svojo Tartan Army v sredo gostujejo v Franciji. V Glasgowu so se veselili gostitelji, kako bo tokrat? Foto: Reuters
Slavje Maltežanov po osvojeni točki
Simpatična Malta je zaagrenila življenje Turčiji v skupini C. Foto: Reuters
Samuel Clingan in Vitalijs Astafjevs
Severnoirci so se z avtogolom kar sami pokopali v Latviji. Ker tudi David Healy ni našel poti do mreže je bilo konec presenetljivega niza Severne Irske. Foto: Reuters
Adrian Mutu
Adrian Mutu je pokrbel za miren večer Romunov v Minsku. Foto: Reuters
Siloviti udarec Andersa Inieste
Andres Iniesta je v 86. minuti priigral Španiji dragoceno točko, kljub temu, da so imeli Španci igralca manj. Foto: EPA

Po izžvižgani francoski himni so gostje prevzeli rahlo pobudo, a so jih svetovni prvaki znali umiriti. Po pol ure igre je prečko zadel Pippo Inzaghi. Na drugi strani je v italijanskih vratih blestel Gigi Buffon, ki je krotil poskuse Thierryja Henryja, Florenta Maloudaja in Francka Riberyja. Delitev točk je voda na mlin Škotski, ki je s 3:1 ugnalo Litvo.

Vodstvo francoske reprezentance je Henryja pred tekmo na razprodanem San Siru pozabilo obvestiti, da mu v primeru novega rumenega kartona preti nevarnost neigranja na sredini tekmi proti Škotski. Nevedni napadalec je prejel karton zaradi prekrška nad Cannavarom in bo tako izpustil srečanje v Parizu.

Skupina za sladkokusce
Anglija si je v neposrednem boju z Izraelom, tekmecem za uvrstitev na Euro, priborila pomembne tri točke. Mrežo gostov je spretno načel Shaun Wright-Phillips. Dokončno vrnitev na veliko sceno je s prekrasnim golom iz obrata potrdil Michael Owen, katerega projektil je v 50. minuti končal v desnem zgornjem izraelskih vrat. Ob veliki napaki Duduja Aouateja je s svojim krstnim zadetkom Micah Richards postavil končni izid 3:0.

Katanca zapustila sreča
V sredo čaka Albion naslednja velika preizkušnja, v goste prihaja Hiddinkova Rusija. V Moskvi je Srečko Katanec doživel potop makedonske vrste (0:3), kljub temu, da je sodnik pri zaostanku 1:0 izključil Gabulova in še dosodil enajstmetrovko v korist Makedonije. Na Maksimiru so Hrvatje Estonijo odpravili z 2:0 in so vse bližje vozovnici za Avstrijo in Švico.

Turki komaj izvlekli točko na Malti
V skupini C je Malta šokirala Turčijo. Maltežani so kar dvakrat vodili, a so Turki vselej hitro izenačili. S porazom Bosne in Hercegovine na Madžarskem (0:1) in tesnim uspehom Norveške v Moldaviji (1:0), so se v najboljšem položaju znašli Vikingi in evropski pravki Grki.