Slavje Portugalcev po deveti zmagi v kvalifikacijah. Foto: Reuters
Razočarani švicarski navijači v Lizboni. Foto: Reuters
Portugalska je lani v Franciji osvojila naslov evropskega prvaka. Foto: Reuters
Francija
Francozi so se takole veselili s svojimi navijači. Foto: Reuters
Arjen Robben
Arjen Robben je pri 33 letih končal reprezentančno kariero z dvema zadetkoma, skupaj jih je na 96 tekmah za tulipane dosegel 37. Nizozemci, ki so manjkali že na Euru 2016, bi morali za uvrstitev v dodatne kvalifikacije Švede premagati z razliko sedmih zadetkov. Na svetovnem prvenstvu v Braziliji pred tremi leti so bili tretji, leta 2010 v Južni Afriki pa so v finalu izgubili proti Špancem. Foto: Reuters
Reprezentančno slovo Robbna z dvema goloma
Zadetek Andreja Silve za 2:0
Avtogol Djourouja za vodstvo Portugalske proti Švici

Na prvi tekmi med Portugalsko in Švico septembra lani v Baslu je bila z 2:0 boljša Švica, ko za goste ni igral Cristiano Ronaldo. Od tedaj sta obe reprezentanci nizali same zmage, na odločilnem obračunu pa so si prvo mesto v skupini B priigrali evropski prvaki Portugalci, saj imajo boljšo skupno razliko v zadetkih.
Švicarji, ki so sicer dobro začeli tekmo in v prve pol ure onemogočili Ronalda, so si na stadionu Benfice prvi gol zabili kar sami. V 41. minuti se je po predložku z leve strani pred vrati žoga odbila od Johana Djouruja in končala v mreži. V 57. minuti je drugi zadetek dosegel Andre Silva, že svojega devetega v teh kvalifikacijah, in gostje so bili na kolenih. Ronaldo je v 78. minuti zapravil priložnost za 3:0.

Za Francoze v polno Griezmann in Giroud
V skupini A je prva Francija, druga pa Švedska, čeprav je z 2:0 izgubila pri že pred tekmo praktično odpisanih Nizozemcih, ki so na desetih tekmah zbrali enako število točk kot Švedi, a imajo precej slabšo razliko v zadetkih.
Francozi so na stadionu Stade de France v St. Denisu proti Belorusiji povedli v 27. minuti z zadetkom Antoina Griezmanna iz bližine po globinski podaji Blaisa Matuidija, šest minut pozneje pa je napadalec Atletica Madrid podal Olivierju Giroudu za vodstvo z 2:0. Tik pred koncem prvega polčasa je Anton Saroka znižal na 2:1. Ker je na tekmi v Amsterdamu Nizozemska ob odmoru vodila z 2:0, Francozi nikdar niso postavili pod vprašaj neposredne uvrstitve na SP.

V skupini H si je prvo mesto že prej zagotovila Belgija, drugo pa je potrdila Grčija z domačo zmago s 4:0 nad Gibraltarjem.