Evertonovi navijači nocoj nazdravljajo Stevnu Naismithu - napadalcu, ki je z edinim zadetkom na tekmi pokopal Chelsea. Foto: Reuters
Aaron Ramsey
Aaron Ramsey je takole dosegel enega izmed dveh zadetkov na stadionu luči v Sunderlandu. Foto: Reuters
Mesut Özil
Mesut Özil je blestel v vezni liniji Arsenala. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Napadalec Manchester Uniteda Wayne Rooney se je po hujši poškodbi glave vrnil z zadetkom. Rdeči vragi so Crystal Palace premagali z 2:0, med tekmo pa je s spornimi odločitvami duhove buril predvsem glavni sodnik Jon Moss. Foto: Reuters
Jonjo Shelvey
Jonjo Shelvey je bil osrednji igralec zadnje tekme kroga. Foto: Reuters

V prvem polčasu sta bili ekipi precej izenačeni, prvo priložnost je že v 5. minuti po predložku Ramiresa zapravil Samuel Eto'o. Po dobre pol ure je Ramiresov poskus ubranil Tim Howard, tik pred odmorom pa je Liverpoolčane v vodstvo popeljal Naismith, potem ko je spuščeno podajo Nikice Jelavića spretno preusmeril v mrežo.

V nadaljevanju so se gostitelji bolj ali manj le branili, pretili so predvsem iz prekinitev. Varovanci Joseja Mourinha so ves čas oblegali domača vrata, a tako želenega izenačujočega zadetka niso dosegli. Za nameček so bili v obrambi precej živčni in so si zaradi številnih slabih podaj še oteževali položaj.

Izjemni Özil razigraval soigralce
Arsenal je slavil na stadionu luči v Sunderlandu (1:3). V dresu topničarjev je blestel predvsem Mesut Özil, ki je poleti k Londončanom prestopil iz madridskega Reala. Odlični nemški vezist je igral za napadalcem Olivierjem Giroudom in mu tudi podal za prvi zadetek na tekmi. Londončani so povedli v 10. minuti, ko je zaradi bolezni nekoliko oslabljen Özil mojstrsko sprejel dolgo podajo Kierana Gibbsa in natančno podal Giroudu, ki je z levico hladnokrvno spravil žogo za hrbet nemočnega Keirena Westwooda. Že štiri minute pozneje je Özil s krasno globinsko podajo v ogenj poslal Thea Walcotta, ki je meril naravnost v vratarja. 24-letni Porurčan je začel vsako nevarno akcijo Arsenala, če bi bili njegovi soigralci malenkost učinkovitejši, bi se varovanci Arsena Wengerja na odmor odpravili s precej višjo prednostjo.

Ramsey potrdil zmago
Tako pa so gostitelji na začetku drugega polčasa izenačili. Z bele točke je po prekršku Laurenta Koscielnyja nad Adamom Johnsonom Wojciecha Szczesnyja v napačno smer poslal rezervist Craig Gardner. Topničarji, ki so predtem zapravili kopico priložnosti, so še naprej pritiskali na domača vrata, v 67. minuti igre so znova povedli, potem ko je po podaji Carla Jenkinsona žogo silovito v malo mrežico poslal Aaron Ramsey. Zmago je Valižan potrdil 15 minut pred koncem rednega dela srečanja, potem ko je lepo kombiniral z Giroudom.

Liverpool lahko zadovoljen s točko
Liverpool še vedno ostaja vodilni na lestvici kljub le remiju pri Swanseaju (2:2). Osrednji igralec zadnje tekme kroga je bil Jonjo Shelvey, ki je julija iz Liverpoola prestopil k Swanseaju in ga že po dveh minutah s strelom s približno šestih metrov popeljal v vodstvo. Gostje so prevzeli pobudo in še do odmora spreobrnili izid, pri tem pa jim je z izgubljenima žogama pomagal tudi Shelvey. Prvo je za četrti gol v štirih tekmah izkoristil Daniel Sturridge, nato je na sceno stopil še Victor Moses. Shelvey se je odkupil v 64. minuti, ko je z glavo zaposlil Michuja za izenačenje. V zaključku so bili bližje zmagi gostitelji.