Andre Ayew (levo) je z zadetkom v 83. minuti zagotovil četrtfinale Gani. Foto: Reuters

Gana je na zadnji tekmi predtekmovanja z dvema zadetkoma v zadnjih 20 minutah z 2:1 premagala Južno Afriko (1 točka), Alžirija pa z 2:0 Senegal (4 točke).

Mandla Masango je s sijajnim volejem in najlepšim zadetkom prvenstva Južno Afriko popeljal v vodstvo proti Gani v 17. minuti. Zdržalo je do 73. minute, ko je izenačil John Boye. Tri točke črnim zvezdam je 10 minut pozneje z glavo zagotovil Andre Ayew po predložku Christiana Atsuja. Gana je potrebovala zmago, v nasprotnem primeru četrtfinala ne bi videla.

Za Alžirijo sta proti Senegalu, ki bi mu za napredovanje med osem zadostoval že remi, zadela Riyad Mahrez v 11. minuti in od daleč Nabil Bentaleb v 82. minuti. Gana je zasedla prvo mesto v skupini, saj je bila v 2. krogu na medsebojni tekmi boljša od Alžircev z 1:0.