Jadon Sancho je odkritje sezone v Bundesligi. 18-letni Anglež je dosegel že pet zadetkov. Foto: Reuters
Zmaga v Veltins Areni je za črno-rumene vedno najslajša. Foto: Reuters
Franck Ribery in Robert Lewandowski sta zagotovila zmago Bayernu. Foto: Reuters

Izbranci Luciena Favreja ostajajo neporaženi v Bundesligi in imajo po 14 krogih še vedno devet točk naskoka pred Bayernom. Največje rivalstvo v nemškem nogometu je znova poskrbelo za pestro dogajanje na tribunah, kjer pa ni bilo večjih izgredov. 61.770 gledalcev je pripravilo sijajno vzdušje, črno-rumeni pa so prestali tudi ta test in jesenski naslov jim bo nemogoče odvzeti.
Tudi odločitev videosodnika ni zmedla Dortmundčanov
Samozavestni gostje so začeli odločno in povedli v 7. minuti. Marco Reus je s prostega strela podal pred vrata, kjer je Thomas Delaney ušel neodločnim branilcem Schalkeja in z glavo zatresel mrežo. Borussia bi lahko še povišala prednost, a je bil Paco Alcacer nenatančen v 19. minuti. Španski napadalec je tokrat začel od prve minute, a se ni vpisal med strelce.
Po uri igre je Reus v kazenskem prostoru podrl Amineja Harita, zadel ga je v gleženj. Sodnik Daniel Siebert je pustil, da se igra nadaljuje, a se je oglasil videosodnik. Siebert si je ogledal posnetek in pokazal na belo točko. Daniel Caligiuri je poslal Romana Bürkija v napačno smer za izenačenje.
Četrt ure pred koncem si je Jadon Sancho izmenjal dvojno podajo z rezervistom Raphaelom Guerreirom in nato z desno nogo matiral Ralfa Fährmanna. Pet minut pred koncem je Guerreiro zadel vratnico, gostitelji pa so bili brez prave ideje v zadnjih minutah.
"Derbi je vedno prav posebna tekma. V Gelsenkirchnu že dolgo nismo zmagali, tokrat pa smo bili precej boljši. Ni nam uspelo zadeti za 2:0 ali 3:1 in vse do zadnje minute smo se tresli za tri točke," je pojasnil Reus.
Nürnberg nemočen na Allianz Areni
Bayern je odpravil Nürnberg s 3:0. Bavarci so povedli v 9. minuti. Joshua Kimmich je podal iz kota, vratar Fabian Bredlow je bil neodločen in Robert Lewandowski je z glavo preusmeril žogo v malo mrežico. Gostje, ki se borijo za obstanek, so bili popolnoma nemočni. V 27. minuti je Leon Goretzka z 20 metrov z desnico stresel prečko, odbito žogo pa je Lewandowski iz bližine pospravil v mrežo.
Tudi v drugem polčasu se je velika premoč gostiteljev nadaljevala. Vratar Brdelow je naredil še eno napako, v 56. minuti je slabo podal žogo, nato sicer odbil strel Serga Gnabryja, a je bil na pravem mestu Franck Ribery, ki je postavil končni izid. Zmaga bi lahko bila še precej višja. Kimmich je v zadnji minuti z roba kazenskega prostora stresel še prečko.
"Zadnje tri tekme so bile zelo dobre. To je pravi Bayern. Takih predstav si želim tudi v naslednjih tednih. December je prazničen mesec in nikakor ni lahko, če izidi niso pravi," je bil dobre volje trener Niko Kovač.