Dries Mertens in soigralci ostajajo na prvem mestu. Foto: Reuters
Federico Bernardeschi in Gonzalo Higuain sta zrežirala zmago Juventusa. Foto: Reuters
Yann Karamoh
Inter je premagal Bologno z 2:1 in slavil prvič po dveh mesecih. Zmagoviti zadetek je v 63. minuti od daleč dosegel 19-letni Francoz Yann Karamoh (v objemu soigralcev), ki je v petem nastopu v Serie A prvič igral v prvi postavi črno-modrih. Na začetku sezone je v Milano prišel iz Caena. Foto: Reuters

Že v jesenskem delu sezone so Rimljani povedli z 1:0, nato pa so se Neapeljčani prebudili v drugem polčasu in napolnili mrežo, tudi v Rimu so zadeli štirikrat.

Že v 3. minuti je Ciro Immobile z desne strani podal pred vrata, kjer je Stefan de Vrij spretno matiral Pepeja Reino. Napoli ni našel prave igre, tik pred odmorom pa je izenačil. Jorginho je s polovice igrišča sijajno podal prek obrambe gostov, Jose Callejon si je velemojstrsko zaustavil žogo in jo poslal v mrežo. V zadnji minuti prvega dela je Sergej Milinković-Savić zaradi grobega starta prejel rumeni karton, trener gostiteljev Maurizio Sarri pa se je razjezil in bil izključen. 100. tekmo na klopi Napolija je tako do konca spremljal na tribuni.

Nad drugim polčasom je bil lahko navdušen. V 54. minuti je Callejon z desne strani podal pred vrata, kjer je Brazilec Wallace zatresel lastno mrežo. Le dve minuti zatem je Mario Rui streljal z 20 metrov, žoga je oplazila Piotra Zielinskega in prelisičila Thomasa Strakoshko. Končni izid je postavil Dries Mertens po podaji Zielinskega.

Stara dama ni blestela, a vseeno odnesla tri točke
V Neaplju še naprej sanjajo o prvem "scudettu" po letu 1990. Obeta se zelo napet boj v zadnji tretjini prvenstva. Juventus je v petek zvečer dosegel pomembne tri točke na stadionu Artemio Franchi v Firencah (0:2).

V prvem polčasu so bili gostitelji boljši. V 21. minuti je Giorgio Chiellini v kazenskem prostoru igral z roko, sodnik Marco Guida je pokazal na belo točko, a se je po daljšem pogovoru z videosodnikom premislil. V 36. minuti je Gil Dias že ukanil Gianluigija Buffona, a je žoga zletela v vratnico.

V 56. minuti je Federico Bernardeschi, ki je poleti zapustil Fiorentino in se preselil k stari dami, s prostega strela s 17 metrov poskrbel za vodstvo Juventusa. Marco Sportiello je posredoval slabo, saj ni pričakoval strela v vratarjev kot. Končni izid je postavil Gonzalo Higuain po protinapadu, unovčil je lepo podajo Chiellinija.