Felix Götze je v 86. minuti utišal Allianz Areno. Foto: Reuters
Franck Ribery in Thomas Müller
Franck Ribery in Thomas Müller v 84. minuti nista bila zadovoljna, ko je sodnik razveljavil zadetek Francoza zaradi nedovoljenega položaja. Foto: Reuters
Marco Reus je dvakrat zatresel mrežo Nürnberga. Foto: EPA

Po pogumnem prvem polčasu Augsburga, ki je kar precej pritiskal na domačo obrambo, so gostitelji povedli v 48. minuti, ko je po podaji Serga Gnabryja in preigravanju vratarja z devetih metrov zadel Arjen Robben.
Vendar so gostje pet minut pred koncem izenačili. Po strelu iz kota je napako storil vratar Manuel Neuer in premalo odločno želel uloviti oziroma izbiti žogo, to pa je po podaji z leve strani iz bližine čez golovo črto s prsmi pospravil 20-letni rezervist Felix Götze, mlajši brat bolj znanega Maria Götzeja.

Izjemni vratar Luthe
Predtem je v 84. minuti mrežo zatresel Franck Ribery, a je sodnik gol razveljavil zaradi nedovoljenega položaja Thomasa Müllerja. Velike zasluge za točko Augsburga ima vratar Andreas Luthe, ki se je izkazal z osmimi paradami. Branil je prvač v tej sezoni, potem ko je Fabian Giefer naredil neverjetno napako v soboto doma proti Werderju. Trener Manuel Baum se je odločil za Lutheja, ki je imel sanjski večer.

Werder blesti, Schalke še brez točke
Z zmago s 3:1 nad Hertho je odličen začetek sezone nadaljeval neporaženi Werder, medtem ko so Berlinčani doživeli prvi poraz v letošnji sezoni. Še naprej gre zelo slabo Schalkeju, ki je v Freiburgu doživel še peti zaporedni poraz v nemškem prvenstvu (1:0). Trener Domenico Tedesco, ki je lani rudarje popeljal do drugega mesta, se je znašel v velikih težavah.
Polom Nürnberga v Dortmundu
Borussia Dortmund je odpravila Nürnberg kar s 7:0. Črno-rumen i so prikazali najboljšo predstavo v letošnji sezoni in so le še dve točki oddaljeni od Bayerna. Blestel je Marco Reus, ki je zadel dvakrat. Achraf Hakimi in Manuel Akanji sta se veselil prvega zadetka v dresu Borussie.
Mario Götze le na tribuni
Trener Lucien Favre je Maria Götzeja znova pustil na tribuni. Junak finala mundiala leta 2014 je daleč od prave forme in vse kaže, da trener ne računa več nanj. Na vprašanje, kdaj bo znova v kadru, je mirno odgovoril, da ima zelo širok kader.