Theo Walcott je bil s hat-trickom junak Arsenalove
Theo Walcott je bil s hat-trickom junak Arsenalove "vrnitve med žive". Foto: Reuters
Marouane Chamakh
Marouane Chamakh je v lanski sezoni zaigral le na 11 tekmah (večinoma kot rezervist) in dosegel en zadetek. Tokrat je maroški napadalec dočakal svoj trenutek, bil v prvi postavi in zabil dva zadetka. Foto: Reuters

Reading, ki je lani zmagal v "Championshipu", v letošnji sezoni Premier lige pa je še brez zmage, je v prvem polčasu smešil Arsenalovo obrambo. Že po 20 minutah je bilo 3:0, pri čemer je Laurent Koscielny dosegel avtogol. Tik pred polčasom je Arsenalu nekaj upanja vlil Theo Walcott. V drugem polčasu je Readingova obramba zdržala do 64. minute, ko je rezervist Olivier Giroud z glavo znižal na 4:2. Laurent Koscielny se je v 89. minuti po podaji s kota odkupil za avtogol, v zadnjih izdihljajih rednega dela (iztekala se je že 95. minuta) pa je podaljšek izsilil Walcott.

Walcottov hat-trick
V dodatku je najprej z 20 metrov zadel pozabljeni Maročan Marouane Chamakh, ki je bil prvič po januarju v Arsenalovi začetni postavi. Reading se je pobral in Pavel Pogrebnjak je izenačil na 5:5, potem ko se je za las izognil prepovedanemu položaju in bil natančen z glavo. Marsikdo je pomislil, da bodo odločale enajstmetrovke, toda v zadnji minuti podaljška je Arsenal izpeljal bliskovit protinapad po levi strani. Aršavinov poskus je Readingova obramba ubranila, pritekel pa je Walcott in žogo zabil v mrežo. Piko na i je postavil Chamakh, ki je za zmago s 5:7 lobal vratarja Federicija.

Vrhunec osmine finala ligaškega pokala bo v sredo - tekma med Chelseajem in Manchester Unitedom. Tekmeca sta se v nedeljo srečala v angleškem prvenstvu, po spornih sodniških odločitvah je Manchester zmagal z 2:3.