Ciro Immobile je zabil kar štiri gole. Foto: EPA
Leonardo Bonucci je zabil prvi gol v dresu Milana. Foto: EPA
Atalanta je Romi zadala četrti poraz (2:1), rimski klub zdaj za vodilnim Napolijem zaostaja 12 točk. Foto: EPA

27-letni Immobile je prvi strelec Serie A po prvem delu z doseženimi 20 goli (na 19 tekmah). Kar štiri je dosegel proti Spalu.

Tekma je bila odločena že v prvem polčasu, ki ga je Lazio dobil s prednostjo dveh golov (2:4). Hitro po vrnitvi pa je Immobile še enkrat zatresel mrežo in s tem je v 51. minuti postavil končni izid (2:5).

Pri prvih dveh golih sta mu odlično podajala Luis Alberto in Sergej Milinković-Savić. Tretji gol je Ciro zabil z glavo, pri zadnjem pa je prišel do odbitka v kazenskem prostoru, ki ga je poslal v spodnji levi kot. Lazio je sicer povedel že v 5. minuti prek Luisa Alberta, ki je preigral obrambo Spala, žogo je brez težav spravil v mrežo nasprotnika. "Hvala soigralcem za čudovite podaje, še nikoli v karieri nisem zabil štirih golov (na eni tekmi, op. a.)," je bil po tekmi vesel Immobile, ki je v sanjski formi, k temu pa po njegovih besedah pripomore odlično vzdušje v ekipi. Pri Spalu je dvakrat zadel Mirco Antenucci, enkrat z 11-m.

Trener Lazia Simone Inzaghi je tako lahko zadovoljen s predstavo svojih varovancev, nasmeh na obraz pa se je vrnil še enemu nekdanjemu nogometašu, ki je danes trener Milana, Gennaru Gattusu. Ta je po zmagi nad Crotonejem z 1:0, en gol so razveljavili s pomočjo videosodnika, povedal, da so njegovi fantje odigrali odlično 70 minut, verjame pa, da je ekipa na dobri poti in da so slabi časi Milana minili. To je druga zmaga za Milano, odkar je na trenerski stolček sedel Gattuso. Edini gol na tekmi je zabil Leonardo Bonucci, svojega prvega v dresu milanske ekipe.

Druge zaporedne zmage pa se veseli Benevento. S 3:0 je odpravil Sampdorio. Junak Beneventa, ki igra prvo sezono v najelitnejšem razredu italijanskega nogometa, je bil znova Massimo Coda, pred leti član Gorice. Zabil je dva gola.

Juventus se bo moral en mesec znajti brez Paula Dybale, ki si je na tekmi proti Cagliariju, stara dama je zmagala z 1:0, poškodoval stegensko mišico.