Messi je 343 golov za Barcelono dosegel v španskem prvenstvu, 94 v Ligi prvakov, 43 v kraljevem pokalu, 12 v španskem superpokalu, pet na svetovnem klubskem prvenstvu in tri v evropskem superpokalu. Foto: Reuters
Lionel Messi
Argentinski virtuoz je po odločilnem zadetku slekel dres, a tudi rumeni karton ni pokvaril njegovega slavja. Foto: Reuters
Carlos Enrique Casemiro
Carlos Enrique Casemiro je zadel za vodstvo Reala, a je imel tudi srečo, da ni prejel drugega rumenega kartona še v prvem polčasu. Foto: Reuters
Lionel Messi je sredi prvega polčasa dobil močan udarec. Marcelo ga je s komolcem zadel v usta in Argentinec je močno krvavel. Foto: Reuters
Ivan Rakitić
Ivan Rakitić je z izjemnim strelom z levico priigral prednost Barci. Foto: Reuters
James Rodriguez
James Rodriguez je le štiri minute po vstopu izenačil na 2:2. Foto: Reuters
Gareth Bale
Gareth Bale je zapustil zelenico v 37. minuti. Foto: Reuters
Luis Enrique navdušen po 500. golu Messija za Barco

Katalonci so prevzeli vodstvo zaradi boljše razlike na medsebojnih tekmah, oba velika tekmeca imata po 75 točk, a ima Real tekmo manj, ki jo bo odigral v Vigu.
Pri Kataloncih je manjkal kaznovani Neymar. Messi je začel 31. zaporedni el clasico, večkrat je na teh obračunih igral le Paco Gento (35-krat zapored).

Marcelo s komolcem zadel Messija
Real je začel odločno. Samuel Umtiti je že v 3. minuti trčil z Ronaldom v kazenskem prostoru, a enajstmetrovke ni bilo. Gostitelji so predvsem po desni strani nanizali nekaj nevarnih akcij. V 19. minuti je Marcelo s komolcem zadel Messija naravnost v usta. Argentinec je močno krvavel, a je nadaljeval srečanje z gazo na ustnici.

Ramos v vratnico, Casemiro v polno
Nevarne akcije so se vrstile na obeh straneh. V 28. minuti je Kataloncem uspelo izbiti žogo po kotu, Marcelo jo je podal pred vrata, kjer se je Sergiu Ramosu za las uspelo izogniti prepovedanemu položaju, stresel je vratnico. Žoga se je odbila do Carlosa Enriqueja Casemira, ki je iz bližine zatresel mrežo.

Messi hitro izenačil
Veliko veselje na tribunah ni trajalo dolgo. Pet minut zatem je Ivan Rakitić v kazenskem prostoru našel Messija, ki je švignil mimo Daniela Carvajala in izenačil na 1:1.

V 37. minuti je poškodovani Gareth Bale zapustil igrišče, vstopil je Marco Asensio. Srečanje se je razživelo, priložnosti so se vrstile. Poskus Luke Modrića s 25 metrov je odbil Marc Andre ter Stegen, dve minuti pred odmorom je bil z glavo nenatančen Jordi Alba, ki mu ni uspelo unovčiti podaje Luisa Suareza.

Casemiro, ki je že v 12. minuti prejel rumeni karton, je v sodnikovem dodatku prvega polčasa pohodil Messija v protinapadu, a sodnik se ni odločil za izključitev. V zadnji akciji prvega dela je po podaji iz kota vratar Keylor Navas zaplaval v prazno, na daljši vratnici pa Messiju ni uspelo pospraviti žoge v prazno mrežo.

Izjemen strel Rakitića
Real je tudi drugi polčas začel podjetneje. V 54. minuti je Karim Benzema nevarno zapretil z glavo, ter Stegen pa je bil na pravem mestu. Tri minute zatem je imel na drugi strani lepo priložnost Paco Alcacer, vendar je slabo streljal s konico nogometnega čevlja in Navas je žogo odbil. Po uri igre je Gerard Pique močno streljal z glavo po kotu, Navas pa je bil znova zbran.

V 68. minuti se je znova izkazal Navas, ko je obranil strel Luisa Suareza. Pet minut zatem je Ivan Rakitić prišel do odbite žoge 20 metrov od vrat Reala, Tonija Kroosa je poslal v prazno, si naravnal žogo na levico in jo velemojstrsko zavrtinčil v mrežo. Navas je bil tokrat nemočen.

Ramos prejel rdeči karton
V 78. minuti je bil Real v izgubljenem položaju, saj je Sergio Ramos z obema nogama pokosil Messija in sodnik Alejandro Hernandez Hernandez je bil tokrat brez milosti. Pokazal mu je rdeči karton. Devet minut pred koncem je Pique zapravil izjemno priložnost za 1:3, popolnoma neoviran je streljal naravnost v Navasa.

Joker James izenačil na 2:2
Zinedine Zidane je v 82. minuti povlekel jokerja iz rokava, vstopil je James Rodriguez. Štiri minute zatem je Kolumbijec izenačil na 2:2 po lepi podaji Marcela z leve strani. Pique je bil (znova) zelo slabo postavljen, James mu je ušel in zabil žogo pod prečko. Real se ni zadovoljil s točko, ki bi mu že skoraj zagotovila naslov, izvedel je še nekaj nevarnih protinapadov, najbolj je zapretil Asensio.

Messi zadel v zadnji akciji tekme
Na vrsti sta bili še dve minuti sodnikovega dodatka. Sergi Roberto je silovito potegnil proti vratom Reala, Marcelo mu ni uspel slediti. Na levi strani je nato Jordi Alba poslal žogo v kazenski prostor, kjer je Messi s 15 metrov z levo nogo odločil derbi in priigral Barceloni velike tri točke.

Real ima še štiri zahtevna gostovanja
Real ima še vedno vse v svojih rokah in nogah. Poleg preložene tekme v Vigu bo še gostoval v La Coruni, Granadi in Malagi, v Madrid pa prihajata še Valencia in Sevilla.

Barcelona bo do konca sezone odigrala še pet prvenstvenih tekem. Na Camp Nou prihajajo Osasuna, Villarreal in Eibar. Zelo zahtevno gostovanje bo naslednji teden pri mestnem tekmecu Espanyolu, nato pa sledi še tekma v Las Palmasu.