Nogometašice Lyona ostajajo najboljše v Evropi. Foto: EPA

V podaljšku so na stadionu Valerija Lobanovskega sicer prve povedle nogometašice Wolfsburga, potem ko je gol v tretji minuti dodatka dosegla Pernille Harder. A dve minuti pozneje so Nemke ostale le z desetimi igralkami na zelenici, saj je Alexandra Popp zaradi grobega starta dobila drugi rumeni karton. Francozinje so hitro izenačile, v 98. minuti je zadela Amandine Henry, zgolj minuto pozneje pa za vodstvo še Euginie Le Sommer. Ada Hegerberg je v 103. minuti povišala že na 3:1. Končni izid je v 116. minuti z zadnjim golom v karieri postavila Camille Abily, ki je v igro vstopila le dve minuti pred tem.

Ekipi sta se v finalu pomerili že tretjič, Lyon je v lovu na rekordni peti naslov in tretjega zaporednega v polfinalu premagal Manchester City, dvakratne prvakinje iz Wolfsburga pa so bile v polfinalu boljše od Chelseaja. V Kijevu bo v soboto vrhunec klubske sezone, finale Lige prvakov med Realom iz Madrida in Liverpoolom.