Marco Asensio in Isco se veselita po drugem zadetku Reala. Foto: Reuters
Gerard Deulofeu
Nogometašem Malage dvigovanje rok ob strelu Gerarda Deulofeuja s peto v 2. minuti ni pomagalo. Sodnik je zadetek priznal. Foto: Reuters
Kevin Gameiro
Kevin Gameiro je zadel za tri točke Atletica na gostovanju v Vigu. Foto: Reuters

Prvo ime tekme v Madridu je bil Marco Asensio, ki je dobil prednost pred Karimom Benzemajem. V 18. minuti je bil s predložkom najprej zaslužen za avtogol gostov, deset minut pozneje je po predložku Isca iz voleja sam povišal na 2:0, končni izid pa je v 82. minuti z nizkim strelom v oddaljenejši kot postavil rezervist Marcelo.

Atletico Madrid je z golom Kevina Gameira iz bližine v 28. minuti z 0:1 slavil v Vigu pri Celti. Po kotu se je žoga srečno odbila do njega in poslal jo je v mrežo. Gostitelji so igrali dobro, a jim ni uspelo prebiti Atleticove obrambe. Najbližje je bil Iago Aspas, ki je s prostega strela stresel prečko. Jan Oblak je zbral kar devet obramb, s soigralci pa se je po štirih tekmah brez zmage v vseh tekmovanjih le veselil treh točk.

Suarez še naprej neučinkovit
Barcelona je proti Malagi povedla že v 2. minuti, ko je s peto zadel Gerard Deulofeu, a bi sodnik že pred podajo Lucasa Digneja z leve strani moral dosoditi, da mu je žoga ušla čez golavt črto. V nadaljevanju ni bilo večjih razburljivosti vse do 56. minute, ko je na 2:0 povišal kapetan Andres Iniesta po podaji Lionela Messija. Veliko priložnost za zadetek je zapravil Luis Suarez, ki tako ostaja le pri treh golih v tej sezoni.

Drugouvrščena Valencia je niz neporaženosti nadaljevala z visoko zmago s 4:0 nad Sevillo, ki je po torkovem porazu v Ligi prvakov v Moskvi proti Spartaku (5:1) doživela nov polom.