Pierre-Emerick Aubameyang je imel za golom pripravljeno masko Batmana. Ko je Gabonec zatresel mrežo, Borussie ni bilo več mogoče zaustaviti. Foto: EPA
Timon Wellenreuther
Timon Wellenreuther je pri visokih žogah večkrat zaplaval v prazno, veliko napako pa je naredil pri tretjem golu Borussie, ko je žogo poslal naravnost v Marca Reusa. Foto: EPA
David Alaba in Mišo Brečko
Mišo Brečko je imel ogromno dela na Allianz Areni. Foto: EPA
Arjen Robben
Arjen Robben se je utrdil na vrhu lestvice strelcev, dosegel je že 17 golov. Foto: EPA
Pep Guardiola in Manuel Neuer
Pep Guardiola je takoj po koncu tekme stekel do Manuela Neuerja in se mu zahvalil za dve izjemni obrambi. Španski strateg se zaveda, da si takih napak v obrambi v Ligi prvakov ne smejo privoščiti. Foto: EPA
Manuel Neuer, Robert Lewandowski in Franck Ribery
Robert Lewandowski in Franck Ribery sta se znova vpisala med strelce. Foto: EPA

Kevina Kampla zaradi trebušne gripe ni bilo v kadru gostiteljev, ki so prikazali najboljšo igro v letošnji sezoni. Imeli so ogromno premoč (streli na vrata 31:3, posest 64:36 %), že do odmora bi lahko vodili vsaj s 3:0, a so bili neverjetno neučinkoviti. V zadnje četrt ure so kronali sijajno predstavo, Schalke pa jo je še dobro odnesel. "Bunker" Roberta di Mattea tokrat ni zdržal.
Schalke čudežno zadržal 0:0 do odmora

Borussia je vse od prve minute izvajala močan pritisk. V 4. minuti je Pierre-Emerick Aubameyang nevarno streljal z desne strani, a je Timonu Wellenreutherju žogo uspelo odbiti prek vrat. Po četrt ure igre je Marco Reus z volejem meril za las mimo vrat. V 26. minuti se je Reus že otresel Romana Neustädterja in podal v sredino, kjer je Aubameyang želel le še potisniti žogo v prazno mrežo, a je zadel Matijo Nastasiča pred golovo črto. Zares neverjetno, kaj je zapravil gabonski napadalec.
Osem minut zatem je Reus po kotu prišel do strela in z volejem že ukanil Wellenreutherja, Neustädter pa je z glavo odbil žogo v prečko. Osem minut pred odmorom je razigrani Reus že premešal obrambo Schalkeja, nato pa iz odličnega položaja z desnico meril mimo vrat. Di Matteo je bil lahko zelo zadovoljen, da je njegov "bunker" zdržal do odmora.
Po golu "Batmana" Aubameyanga se je odprlo
Tudi nadaljevanje je potekalo v istem ritmu. Wellenreuther je imel ves čas veliko dela, izkazal se je še pri poskusih Reusa in Henrika Mhitrarjana. Navijači so bili že pošteno nestrpni, v 78. minuti pa so se le razveselili. Mhitarjan je poslal žogo v kazenski prostor, kjer je Dennis Aogo nespretno posredoval, pritekel je Aubameyang in z desnico zatresel mrežo. Gostje so bili v šoku, ko je po desni strani prodrl Ilkay Gündogan in podal pred vrata, kjer je Mhitarjan z drsečim štartom poslal žogo v mrežo.
Štiri minute pred koncem je Nastasić podal žogo svojemu vratarju Wellenreutherju, ki je preveč okleval, nato pa zadel Reusa in žoga se je odbila v mrežo. Nepopisno veselje na tribunah, kjer se je zbralo 79.500 gledalcev. Zmaga na porurskem derbiju velja največ, četrtič zapored je Borussia v Bundesligi osvojila tri točke.
Bayern z zmago proslavil 115. rojstni dan
27. februarja 1900 je bil ustanovljen Bayern, v 115 letih je postal nogometni velikan. Navijači so pripravili posebno koreografijo na Allianz Areni, njihovi ljubljenci pa so odpravili Köln s 4:1.
Trener kozličkov Peter Stöger je na uvodni tekmi 23. kroga Bundeslige v igro od prve minute poslal Dominica Maroha in Miša Brečka, ki je imel zares težko nalogo. Pokrival je Francka Riberyja. Francoz je slovenskemu reprezentantu ves čas povzročal velike težave. Bavarci so po sanjskem štartu popustili in vratar Manuel Neuer je preprečil izenačenje na 2:2.
Že po desetih minutah 2:0
V prazničnem vzdušju so gostitelji začeli izjemno. Že v uvodnih dveh minutah so si priigrali štiri kote. Iz četrtega so tudi zadeli, Arjen Robben je podal pred vrata, branilec Kevin Wimmer (Tottenham zanj ponuja 10 milijonov evrov odškodnine) pa je pozabil na Bastiana Schweinsteigerja, ki je z glavo zatresel mrežo. Köln se še ni pobral, ko je v 10. minuti David Alaba na levi strani našel Riberyja. Francoski virtuoz je potegnil proti sredini, Kevin Vogt in Brečko sta ga le spremljala, nato pa je z desnico z roba kazenskega prostora povišal na 2:0. Vratar Timo Horn je obstal na mestu.
Ujah kaznoval preveč sproščeno igro Bavarcev
Po hitrem vodstvu so Bavarci znižali ritem, Köln je postajal vse nevarnejši. V 23. minuti je Neuer prijel žogo z roko po podaji Jeroma Boatenga in Köln je imel indirektni prosti strel, a je Hector z močnim strelom zadel Thomasa Müllerja. V zadnji minuti prvega dela je Hector iz kota na kratko podal do Matthiasa Lehmanna, ki je neoviran poslal žogo pred vrata, odlični napadalec Anthony Ujah pa je z glavo matiral Neuerja.
Neuer preprečil izenačenje
Pep Guardiola
je v močnem nalivu stal pred klopjo Bayerna in bentil nad svojimi varovanci. Zavedal se je, da so nezbrani. V 58. minuti je Ujah nevarno streljal, a se je izjemno izkazal Neuer, žogo je izbil iz desnega spodnjega kota. V naslednji akciji je skušal rezervist Marcel Risse z zavrtinčenim strelom poslati žogo tik ob vratnici v mrežo, a je bil Neuer znova na pravem mestu.
Robben in Lewandowski potrdila zmago
Brečku je po uri igre uspelo izbiti žogo pred Riberyjem, ki je bil v odličnem položaju po podaji Robbna. Sedem minut zatem mu ni uspelo preprečiti podaje Francoza z leve strani v kazenski prostor, Robben je z glavo lepo poslal žogo v malo mrežico za 3:1. Četrt ure pred koncem je razigrani Nizozemec ušel po levi strani in z lobom že ukanil Horna, pritekel pa je Robert Lewandowski in s prsmi potisnil žogo čez golovo črto. Poljak je tako "ukradel" Robbnu 18. zadetek v letošnji sezoni.
Rummenigge: Bayern je v najboljšem stanju v 115-letni zgodovini
"Bayern je trenutno v najboljšem stanju v 115-letni zgodovini. V zadnjih dveh letih smo osvojili vse lovorike, ki so na voljo v nogometu. Imamo izjemno močno ekipo, na naši klopi pa sedi trener, ki nam ga zavida celotna Evropa. S pametnim ekonomskim pristopom je naš finančni položaj odličen, odplačali smo tudi Allianz Areno, ki je zdaj popolnoma v lasti našega kluba. Še vedno imamo veliko spoštovanje do največjih klubov, vedno se radi merimo z Barcelono in madridskim Realom," je pojasnil predsednik upravnega odbora Karl-Heinz Rummenigge in dodal, da imajo že načrte za gradnjo velikega centra za trening mlajših kategorij na severu Münchna. Dela se bodo začela konec leta.