"Nova" je bil nočna mora Holgerja Bastuberja. Foto: EPA
Milivoje Novaković in Lukas Podolski
Milivoje Novaković je bil veliki junak v Kölnu. V letošnji sezoni je dosegel sedem golov, zadnja dva pa mu bosta še posebej ostala v spominu. Foto: Reuters
Hamit Altintop in Mišo Brečko
Hamit Altintop je z natančnim diagonalnim strelom poskrbel za vodstvo Bayerna z 2:0. Foto: EPA
Nogometaši Kölna
Nogometaši Kölna so z izjemno igro v drugem polčasu prišli do treh zlata vrednih točk v boju za obstanek. Foto: EPA

Varovanci Louisa van Gaala so tekmo 21. kroga Bundeslige začeli precej bolje in premoč kronali v 22. minuti. Thomas Müller je na levi strani našel Maria Gomeza, ki je prehitel Youssefa Mohamada, in s petih metrov matiral Michaela Rensinga. Dve minuti pred odmorom je Philipp Lahm lepo zaposlil Hamita Altintopa, ki je z diagonalnim strelom z desne strani mojstrsko zadel malo mrežico, Rensing je slabo posredoval.

Sanjski povratek Kölna
V drugem delu so gostitelji zaigrali kot prerojeni. Christian Eichner je v 55. minuti podal v prazen prostor, vezist Christian Clemens je preigral vratarja Thomasa Krafta in poslal žogo v prazno mrežo. Sedem minut zatem je Slawomir Peszko pred vrati lepo zaposlil Novakovića, ki je z glavo izenačil. Za popolno evforijo je stadionu Rhein Energie je poskrbel "Nova" v 73. minuti, ko mu je lepo podal Adam Matuschyk. Slovenski reprezentant je ušel Holgerju Badstuberju in poslal žogo mimo nemočnega Krafta v mrežo.
Do konca tekme so gostje pritiskali. Vstopil je napadalec Miroslav Klose. V 77. minuti je Gomez z glavo meril mimo vrat. Köln je imel po protinapadu lepo priložnost za 4:2, a je Clemens v predzadnji minuti iz ugodnega položaja streljal čez vrata.
To je bil prvi poraz Bayerna v Kölnuu po 1. aprilu 1995 (1:3), vodstvo z 2:0 pa so Bavarci nazadnje zaigrali 30. novembra 1997 v Leverkusnu (2:4).
Van Gaal znova besen
"To so zares velike tri točke za nas. Pred tekmo tega nismo mogli pričakovati. Ponosen sem na ekipo, ki je bila že v izgubljenem položaju. Zares zunajserijsko doživetje, čustva so me popolnoma prevzela," je bil evforičen trener Kölna Frank Schäfer.

"Zapravili smo veliko priložnost, da bi se na lestvici pomaknili proti vrhu, saj vsi naši tekmeci niso zmagali. Prav neverjetno, kaj se nam dogaja v tej sezoni. Že petič smo zapravili vodstvo v drugem polčasu. V sklepnem delu tekme smo poskušali preveč na silo in nič nam ni uspevalo," je bil potrt Louis van Gaal.
Borussia dvakrat v okvir vrat

Vodillna Borussia iz Dortmunda se je v petek zvečer v porurskem derbiju s Schalkejem razšla brez golov. Varovanci Jürgena Kloppa so bili precej boljši. V 55. minuti je Lucas Barrios zadel vratnico, šest minut pred koncem pa je Mario Götze že preigral vratarja Manuela Neuerja, a malce izgubil ravnotežje, nato pa poslal žogo v okvir vrat. Nemški reprezentančni vratar je bil najboljši igralec tekme, sam je rešil točko modrim iz Gelsenkirchna.