Črnogorci se veselijo zmage nad Walesom. Foto: Reuters
Miroslav Klose je bil junak v Bruslju. Foto: Reuters
David Villa in Fernando Torres
David Villa in Fernando Torres nista imela veliko dela v Liechtensteinu. Foto: Reuters
Srbi optimisti pred tekmo s Slovenci
Srbi in Italijani začeli z zmago

Galski petelini so imeli skozi celo tekmo veliko pobudo, selektor Laurent Blanc je v ekipo vrnil devet nogometašev, ki zaradi sramotnih iger na SP-ju niso smeli igrati na prijateljski tekmi avgusta v Oslu. Najlepšo priložnost je v 63. minuti zapravil Mathieu Valbuena, njegov strel z voleja je vratar Jurij Ževnov odbil prek vrat. Belorusi so se organizirano branili, štiri minute pred koncem pa je Vjačeslav Hleb lepo našel Kisljaka, ki je odločil srečanje.
"Najprej bi se rad zahvalil vsem navijačem, ki nas v teh težkih časih spodbujajo. Prav neverjetno je, da smo izgubili tekmo, imeli smo popoln nadzor nad potekom srečanja," je povedal kapetan Florent Malouda.
Sporen zadetek Lazovića
Nogometaši Srbije so v Torshavnu po pričakovanjih odpravili Ferske otoke s 3:0. Prvi zadetek so dosegli na popolnoma neregularen način. V 13. minuti je Milan Jovanović padel v kazenskem prostoru, nato pa z roko potisnil žogo do Danka Lazovića, ki je zatresel prazno mrežo. Luksemburški sodnik Albert Toussaind in stranski delilec pravice nista videla ničesar. Pet minut zatem je kapetan Dejan Stanković mojstrsko izvedel prosti strel z 20 metrov, žogo je zavrtinčil prek živega zidu. To je bil njegov 15. zadetek v 92. nastopu za izbrano vrsto.

V drugem polčasu so gostitelji zaigrali precej bolje. Napadalec Simon Samuelsen je četrt ure pred koncem iz ugodnega položaja streljal mimo vrat. V sodnikovem podaljšku je končni izid postavil Nikola Žigić.

Preobrat "azzurrov"v Talinu
Italijani so po sramoti na svetovnem prvenstvu začeli z zmago nad Estonijo v Talinu (1:2). Gostitelji so povedli v 31. minuti, ko je vratar "azzurrov" Salvatore Sirigu mokro žogo izpustil iz rok, napadalec Sergej Zenjov pa jo je potisnil v mrežo. Za uspešen kvalifikacijski debi selektorja Cesareja Prandellija sta poskrbela Antonio Cassano (60.) in Leonardo Bonucci (63.).
Van Buyten poklonil zmago Nemcem
Evropski podprvaki Nemci so v Bruslju s pametno igro prišli do polnega izkupička (0:1). Belgijci so imeli v prvem polčasu več od igre, v 51. minuti pa je Daniel van Buyten pred svojim kazenskim prostorom izgubil žogo proti soigralcu pri Bayernu Bastianu Schweinsteigerju. "Schweini" je hitro podal do Thomasa Müllerja, ki je našel samega Miroslava Kloseja. Drugi najboljši strelec v zgodovini SP-jev je rutinirano ukanil vratarja Logana Baillyja. 47.000 gledalcev na stadionu kralja Baudouina je pripravilo izjemno vzdušje, gostitelji pa se po prejetem golu niso več pobrali. Müller bi lahko v 70. minuti povišal na 0:2 po podaji Philippa Lahma, a je Bailly sijajno posredoval.
Angleži, ki so v osmini finala svetovnega prvenstva izpadli z Nemci (1:4), so na Wembleyju napolnili mrežo Bolgarov (4:0). V 4. minuti je Jermain Defoe z vbolejem razparal mrežo po podaji Ashleyja Cola. Z levico je povišal na 2:0 po uri igri. Sedem minut pred koncem je rezervist Adam Johnson (v drugem delu je zamenjal Thea Walcotta) razblinil vse dvome o zmagovalcu. Sanjski večer je zaključil Defoe v 86. minuti. Fabio Capello je bil zelo zadovoljen tudi z vratarjem Joejem Hartom, ki je trikrat odlično posredoval.
Portugalci brez Ronalda le do točke
Ciper je v Guimaraesu prišel do presenetljive točke proti Portugalski (4:4). Gostitelji so nastopili brez poškodovanega Cristiana Ronalda, selektor Carlos Queiroz pa je bil suspendiran. V 89. minuti je točko gostom zagotovil Andreas Avram z glavo. Do pričakovanih zmag so prišle Hrvaška v Latviji (0:3), Nizozemska v San Marinu (0:5; hat-trick je zabil Klaas-Jan Huntelaar) in Španija, ki je napolnila mrežo Liechtensteina (0:4).