Milivoje Novakovič se veseli vodilnega zadetka na Volkswagen-Areni. Prvi igralec ob Novakoviču je Mišo Brečko. Foto: EPA
Bojan Prašnikar
Bojan Prašnikar ni mogel biti zadovoljen s predstavo svojih varovancev. Foto: Reuters
Kevin Kuranyi
Kevin Kuranyi je z dvema goloma razorožil Hannover. Foto: EPA

Ljubljančan je goste povedel v vodstvo v 20. minuti, a so nato domači preobrnili izid z goloma Christiana Gentnerja in Zvjezdana Mišimovića. Novakovič je na zelenici prebil vso tekmo, drugi Slovenec Mišo Brečko pa je igral do 79. minute. Bojan Prašnikar je s Cottbusom gostil novinca v ligi, Hoffenheim, in doživel pravi polom. Gostje so "vzhodnjake" odpravili z 0:3. Dvakrat se je med strelce vpisal Vedad Ibešević.

"Nisem presenečen. Nadaljujemo tam, kjer smo lani končali. Že pripravljalne tekme proti Galatasarayu in Blackburnu so veliko obetale," je srečanje komentiral trener Hoffenheima Ralf Rangnick.

Schalke zmagal, Werder remiziral
Hoffenheim si vodstvo na lestvici deli s Schalkejem, ki je s 3:0 porazil Hannover. Domači so vse opravili že v prvih sedmih minutah, ko sta po podajah s kota zadela Marcelo Bordon in Kevin Kuranyi. "Rudarji" so nato zlahka nadzirali tekmo, piko na i pa je s svojim drugim golom postavil Kuranyi. Še en kandidat za visoka mesta, Werder, je v Bielefeldu dvakrat vodil, na koncu pa le remiziral (2:2). Vse štiri gole sta dosegla Artur Wichniarek in Markus Rosenborg. V uvodni tekmi prvenstva Bayernu ni uspelo streti Hamburga (2:2).