Nik Kapun.
Bišćan: Ne moremo si lagati, da je bilo dobro
Tavaresu v Prvi ligi šestič uspel hat-trick
Kapun izkoristil zmedo v obrambi Ankarana

Ljubljančani so edini zadetek na tekmi dosegli v 6. minuti po predložku iz kota. Žogo je dobil Kenan Bajrić, ki je streljal proti vratom, Primož Bužan je žogo odbil, a le do Mitcha Apaua, ki je podal na drugo stran gola do Nika Kapuna, ta pa je na golovi črti zlahka zadel za 1:0.

Zeleno-beli so bili v prvem polčasu boljši tekmec, pred vrati so bili podjetnejši, Bužan se je moral večkrat izkazati s pomembnimi obrambami, a do odmora Olimpiji vodstva ni uspelo podvojiti. Je pa mrežo na drugi strani ob izteku rednega dela prvega polčasa skoraj zatresel Raoul Delgado, ki je z diagonalnim strelom poskusil z leve strani, a so se gostitelji rešili na golovi črti.

Tudi v nadaljevanju so bili Ljubljančani boljši, v 54. minuti je Leon Benko z glavo zgrešil gol po predložku rezervista Abassa Issaha, ki je pred začetkom drugega polčasa zamenjal Nathana Oduwo. V igro je vstopil tudi Rok Kronaveter, ki je v 71. minuti z odličnim diagonalnim strelom z levico za dober meter zgrešil levo vratarjevo vratnico.

Domači so bili v naletu, hip zatem je najlepšo priložnost za povišanje vodstva zapravil Stefan Savić, ki je po podaji Dina Štigleca z volejem za las zgrešil gostujoča vrata. Ankaran je poskušal izid izenačiti, a varovanci Vlada Badžima nikakor niso našli poti skozi Olimpijino obrambo.