Alan je bil s hat-trickom junak v Salzburgu. Foto: EPA
Alan in Kevin Kampl
Kevin Kampl je zrežiral drugi zadetek Alana v zadnji minuti prvega polčasa. Foto: EPA
Erik Lamela
Erik Lamela je dvakrat zadel za Tottenham, ki je s 5:1 odpravil Asteras. Foto: EPA
Fiorentina v gosteh ugnala PAOK

Matjaž Kek je od prve minute na igrišče poslal Gorana Cvijanovića, ki je odigral celotno tekmo. Miral Samardžić se je vrnil po poškodbi, začel na klopi, v igro pa vstopil v 65. minuti. Dve minuti pred tem je Hrvate v vodstvo popeljal Andrej Kramarić, v 67. minuti je izenačil Jens Toornstra. Kramarić je za 2:1 zadel v 71. minuti, pet minut kasneje je bil uspešen še z enajstih metrov.

Brez golov v Liegu
V drugi tekmi skupine G je Standard Liege gostil Sevillo, zmagovalko Evropske lige v prejšnji sezoni. V belgijski zasedbi je Martin Milec odigral vseh 90 minut, gledalci pa na tekmi niso videli zadetka.

Iličić podal za edini zadetek
V prvi postavi Fiorentine sta začela Josip Iličić in Jasmin Kurtić. Slednji je odigral vseh 90 minut, Iličić pa je bil na igrišču do 78. minute. Fiorentina je prišla še do tretje zmage, ob tem še ni prejela gola, edini gol pa je v 38. minuti dosegel Juan Vargas, s podajo se je izkazal Iličić.
Kar nekaj časa sta bili pod vprašajem obračuna med Salzburgom in zagrebškim Dinamom ter Partizanom in Bešiktašem. Zelenici v Avstriji in Srbiji sta bili zaradi močnega dežja v slabem stanju, vendar so ju pravočasno pripravili.

Kampl zrežiral drugi gol Alana
Salzburžani so večino dela opravili že v prvem polčasu, ko so zadeli dvakrat. Oba gola je zabil Alan, najprej v 14., nato pa še v 45. minuti, ko mu je podal Kevin Kampl. V 49. minuti je povišal Andre Ramalho, Alan pa je tretjič zadel v 52. minuti. V zaključku so Zagrebčani le znižali, najprej prek Arijana Ademija v 81., nato pa je po protinapadu zadel še Angelo Henriquez v zadnji minuti.

Visok poraz Partizana
Partizan je na domačem stadionu doživel pravi polom, Bešiktaš je bil boljši kar s 4:0. Za turško ekipo so zadeli Veli Kavlak, Gökhan Töre, Demba Ba in Oguzhan Özyakup. Branko Ilić je odigral celotno tekmo, prejel pa rumeni karton.

Krhin igral pet minut
Inter se je na San Siru razšel brez golov s St. Etiennenom. Samir Handanović je tekmo spremljal s klopi, v vratih je stal Juan Pablo Carrizo. Rene Krhin pa je v igro vstopil v 85. minuti, ko je zamenjal Zdravka Kuzmanovića.

Sosedski obračun v Bratislavi začinili vroči navijači
Vroče je bilo na sosedskem obračunu med Slovanom iz Bratislave in Sparto iz Prage, ki so jo morali zaradi navijaškega nasilja za nekaj časa prekiniti. Neredi so se začeli v 40. minuti, zakuhali so jih navijači iz Prage, ki so preskočili ograjo v njihovem sektorju in začeli izzivati domače privržence, nekaj slednjih se je v strahu umaknilo celo na zelenico, zato je sodnik tekmo prekinil in igralce poslal v slačilnico. Posebne policijske enote so nato poskrbele za mir na stadionu, ko pa se je tekma po več kot 40 minutah nadaljevala, so se bolje znašli Čehi: v drugem polčasu so dosegli tri gole za končnih 3:0.

Spopadi tudi med navijači Lilla in Evertona
Pred tekmo med Lillom in Evertonom (0:0) so se na glavnem trgu Lilla spopadli navijači obeh moštev, policisti so jih razgnali šele s solzivcem in gumijastimi naboji. To je že drugi spopad navijačev v dveh dneh. Na glavnem trgu so se navijači spopadli že v sredo zvečer, ko so francoski huligani napadli privržence angleškega kluba, ki so popivali po tamkajšnjih pubih. Vodstvo Evertona je navijače, teh je v Franciji okoli 6000, pozvalo, naj se ne zadržujejo na glavnem trgu, a ga ti niso upoštevali, kar je privedlo do novega pretepa.

3. KROG, skupina A:
VILLARREAL - ZÜRICH 4:1 (1:1)
Cani 6., Vietto 57., Bruno 60., dos Santos 78.; Schönbächler 43.

BORUSSIA (M) - APOLLON 5:0 (1:0)
Traore 11., 67., Hrgota 56., Herrmann 83., T. Hazard 91.

PARTIZAN - BEŠIKTAŠ 0:4 (0:2)
Kavlak 18., Ba 45., Ozyakup 52., Töre 54.
Ilić (Partizan) je igral vso tekmo.

TOTTENHAM - ASTERAS 5:1 (2:0)
Kane 13., 76., 81., Lamela 30., 66.; Barrales 89.

SALZBURG - DINAMO ZAGREB 4:2 (2:0)
Alan 14., 45., 52., Ramalho 49.; Ademi 81., Henriquez 89.

Salzburg: Gulacsi, Ankersen, Ramalho, Hinteregger, Ulmer (69./Lazaro), Kampl, Ilsanker, Leitgeb (82./Keita), Bruno, Alan (70./Sabitzer), Soriano.

Dinamo Zagreb: Eduardo, Ivo Pinto (65./Šimunović), Leonardo, Šimunić, Pivarić (64./Vukojević), Paulo Machado (54./Pjaca), Ademi, Brozović, Soudani, Henriquez, Antolić.

Tavares 95.; Kokorin 53., Žirkov 80.
Kleber (Estoril) je v 74. minuti zapravil 11-m.

DINAMO MOSKVA    3  3 0 0  5:2  9
ESTORIL          3  1 0 2  3:3  3
PSV EINDHOVEN    3  1 1 1  2:2  4
PANATHINAIKOS    3  0 1 2  2:5  1

Skupina F:
INTER - ST. ETIENNE 0:0
Krhin je igral od 85. minute, Handanović (oba Inter) pa je sedel na klopi.

RIJEKA - FEYENOORD 3:1 (0:0)
Kramarić 64., 71., 75./11-m; Toornstra 66.
Cvijanović je igral vso tekmo, Samardžić (oba Rijeka) pa je igral od 65. minute.

SEVILLA          3  1 2 0  4:2  5
STANDARD         3  1 1 1  3:2  4
RIJEKA           3  1 1 1  5:5  4
FEYENOORD        3  1 0 2  3:6  3