Yannick Carrasco je v 35. minuti z natančnim strelom zadel za zmago Atletica. Foto: Reuters
Jan Oblak
Jan Oblak je še enkrat ostal nepremagan. Foto: Reuters
Gerard Pique, Luis Suarez in Sergio Busquets
Gerard Pique, Luis Suarez in Sergio Busquets po golu za preobrat Barcelone na Borussia Parku. Foto: Reuters
Thorgan Hazard
Thorgan Hazard se veseli zadetka za 1:0 na tekmi Borussia (M) - Barcelona. Foto: Reuters
Moussa Dembele
Moussa Dembele je dvakrat zadel za Celtic proti Manchester Cityju. Foto: Reuters
Andraž Šporar in Alexis Sanchez
Dvoboj Andraža Šporarja in Alexisa Sancheza na stadionu Emirates. Foto: EPA

Edini strelec je bil v 35. minuti Belgijec Yannick Carrasco. Napako na sredini igrišča je storil Xabi Alonso, ki je izgubil žogo, Antoine Griezmann je v ogenj poslal Carrascoja, ta pa je "potegnil" ter z lepim in natančnim nizkim strelom z levico z roba kazenskega prostora žogo poslal v vratnico, od katere se je odbila v mrežo. Vratnico je že predtem v 23. minuti po strelu iz kota z glavo zadel tudi Fernando Torres.
Griezmann je imel v 84. minuti po nespametnem prekršku Artura Vidala nad Filipejem Luisom v kazenskem prostoru priložnost za povišanje vodstva, a je z 11-metrovke streljal v prečko. Oblak je ustavil nekaj nevarnih poskusov gostov (v prvem polčasu Thomasa Müllerja, v drugem Davida Alabe) in je v tej sezoni v vseh tekmovanjih prejel le dva zadetka. Robert Lewandowski in Arjen Robben sta v drugem delu, ko je Bayern lovil izenačenje, merila malo mimo vrat.
Atletico je še neporažen, Bavarci pa so na drugi strani na deveti tekmi pod vodstvom Carla Ancelottija doživeli prvi poraz. Ta je imel prej dobre izkušnje z Atleticom, saj je kolega Diega Simeoneja premagal v finalu leta 2014 in četrtfinalu leto pozneje.

Na drugi tekmi skupine D sta si Rostov in PSV razdelila točke (2:2). Miha Mevlja je za gostitelje igral vso tekmo.
Turan in Pique zadela za zmago Barce
Zelo zanimivo je bilo v skupini C, v kateri je Barcelona po preobratu v drugem polčasu z 1:2 strla odpor Borussie Mönchengladbach, ki je na domačem stadionu predtem nanizala 11 zaporednih zmag. Katalonci so imeli že v prvem delu več od igre, a so v 34. minuti povedli Nemci. Hiter protinapad je kronal Thorgan Hazard. Na drugi strani sta bila do tedaj neuspešna Neymar in Luis Suarez. Neymar je v 65. minuti lepo podal do rezervista Arde Turana, ki je izenačil z volejem pod prečko. Končni izid je v 74. minuti iz bližine postavil Gerard Pique, potem ko vratar Yann Sommer po strelu Suareza ni uspel ustaviti žoge.
Šest zadetkov v Glasgowu
Celtic in Manchester City sta se v Glasgowu razšla s 3:3. City tako ni prišel še do 11. zaporedne zmage. Škotski prvaki so trikrat vodili, prvič že v 3. minuti, tretjič pa po 70 sekundah drugega polčasa (obakrat je zadel Moussa Dembele), toda gostje so vselej izenačili. Ob koncu so varovanci Pepa Guardiole oblegali vrata Celtica, a so domači zdržali. Točko je rešil vratar Craig Gordon z izvrstno obrambo po preusmerjenem strelu Ilkaya Gündogana.
Šporar imel priložnost za znižanje na 2:1
V skupini A je debi v Ligi prvakov dočakal Andraž Šporar, ki je za Basel na gostovanju pri Arsenalu igral od 57. minute. Tedaj so topničarji že vodili z 2:0, v prvem polčasu je dvakrat zatresel mrežo Theo Walcott. Šporar se je v 88. minuti znašel v lepi priložnosti za znižanje izida, saj je bil na desni strani sam pred vratarjem Davidom Ospino, vendar je streljal naravnost vanj.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport.